بلاگ

10 بازی برتر بزن بهادری که هم اکنون قابل بازی هستند

10 بازی برتر بزن بهادری که هم اکنون قابل بازی هستند

10 بازی برتر بزن بهادری که هم اکنون قابل بازی هستند:
کمتر ژانری به شما حس ساده، خوب و قدیمی بزن بهادری رو می دن. آخه، این بازی ها به شما و رفقاتون اجازه می دن که حسابی ده ها حریف رنگ و وارنگ رو گوشمالی بدید. آخه مگه می شه همچین چیزی رو دوست نداشت؟ مگه می شه همکاری تیمی دربرابر گروه های پرتعداد مافیا یا باس های قوی رو دوست نداشت؟ البته، از طرفی هم اگه وضعیت جون تون همیشه مساعده و دوست تون فقط یک ضربه تا مرگ فاصله داره و شما مدام بسته های جون رو به صورت “تصادفی” بخورین، ممکنه رابطه تون با دوست تون دچار مشکل بشه. طرفدار هرمدلی که باشید، بالاخره حداقل یک بار همچین مدل بازی ای رو انجام دادید و البته دیدیم که دهه ی اخیر مدرنیزه شدن رو به سبک های قدیمی ترجیح داد. این هم از ده بازی بزن بهادری برتر قرن حاضر که هم اکنون قابل بازی هستند. (این لیست ترتیب خاصی نداره.)
Streets of Rage 4
PlayStation 4, Xbox One, Switch, Stadia, PC
شرکت Developer Dotemu به خوبی عنوان Streets of Rage، که چندین دهه در صنعت گیم سلطنت می کرد، با قسمت چهارم زنده کرد. بازیکن ها می تونن شخصیت های قدیمی و مورد علاقه شون مثل: اکسل و بلیز و حتی تعدادی بازیکن جدید به نام چری و فلوید رو انتخاب کنند و همه رو گوشمالی بدن و با حملات ترکیبی عدالت رو به خیابون ها برگردونند که حسابی راضی کننده ست. گرافیک از حالت پیکسلی، به یک اثر هنری چشمگیر و کومیک-گونه تبدیل شده و به لطف موسیقی های قدیمی ش توسط، Yuzo Koshiro حسابی سرگرم کننده شده. عنوان Streets of Rage 4 در همون روزهای اول انتشار ثابت کرد که عنوانی درخور برای این مجموعه ست. با این وجود، هنوز هم آپدیت ها و بسته های الحاقی این عنوان (داستان Mr. X Nightmare با کاراکترهای قابل بازی جدید، حالت بقا و موسیقی های قدیمی که به تازگی اضافه شدند) حسابی بازی رو جذاب تر کرده.
Young Souls
10 بازی برتر بزن بهادری که هم اکنون قابل بازی هستند
Stadia
این عنوان از فرمول برنده ی اکشن بزن بهادری، محیط دخمه شکل، حالت ارتقا و گشت و گذار پیروی می کنه. شما در نقش دو بچه یتیم نوجوان هستید که به تازگی ناپدری تون توسط گابلین ها دزدیده شده. در طول روز شهرهای حومه رو بررسی می کنید، به باشگاه می رید و رکورد وزنه زدن تون رو می شکونید و کلی سلاح و زره به دست میارید، شب ها هم به قلمرو گابلین ها می رید. اگه دو نفری این بازی رو انجام بدید و به جنگ گابلین ها برید خیلی حال می ده، اما بدونید که تک نفره بازی کردن هم خالی از لطف نیست و برای مبارزه هاتون نیاز به استراتژی پیدا می کنید. این مجموعه که فعلاً انحصاری کنسول استادیا هست و فعلاً برای کنسول های دیگه نمیاد، با هنری زیبا و داستانی تأثیرگذار حسابی حالتون رو خوب می کنه.

Fight’N Rage
PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC
دوست دارید یه بازی سبک آرکید انجام بدید که حس و حال نسل امروز رو داشته باشه؟ ایت عنوان الماس کم شناخته شده ایه که بدجوری خفنه. این عنوان حالت پیکسلی جذابی داره که به نمایش CRT گونه مزین شده. قشنگ به شما این حس رو می ده که رو به روی یه تلویزیون قدیمی نشستید و با دو تا از دوستاتون دارید با آدم بدها مبارزه می کنید. این عنوان سیستم درگیری نرمی داره و کمبوهای خفنی داخلش می شه زد، مثلاً اجازه می ده رو هوا حسابی اونها رو کتک بزنید و بعد هم بترکند و تبدیل به استخون بشن. اگه به دنبال یه بازی بزن بزن خوب، ساده و باحال هستید، از این بازی غافل نشید.
Scott Pilgrim vs. The World: The Game – The Complete Edition
PlayStation 4, Xbox One, Switch, Stadia, PC
در رونسانس سال 2010 در عصر کنسول های نسل PS3/Xbox 360 ، عنوان Scott Pilgrim vs. The World برای خودش پرچمدار بود. این بازی از روی فیلمش الهام گرفته شده، فیلمش هم از روی سری کومیکش الهام گرفته شده. همچنین بازی بسیار از مجموعه ی River City Ransom و کلاسیک های دیگه الهام گرفته تا بتونه یه عنوان برنده باشه. متأسفانه این عنوان سال 2014 از لیست فروش خارج شد و بندگان خدایی که نتونستن بازیش کنند، از دستش دادند. اما یوبیسافت در سال 2020 دعای اون ها رو مستجاب کرد این بازی رو تحت عنوان (بازی تکمیل به همراه تمامی بسته های الحاقی)، روی تمامی کنسول های نسل جدید منتشر کرد. از این شانس دوباره جا نمونید، چون این عنوان هنوز هم بعد از 10 سال لذتبخشه، مهم نیست که هوادار این ژانر باشید یا نه!
River City Girls
PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC
تمامی بازی های این لیست، وجودشون رو مدیون عنوان River City Ransom هستند، مجموعه های کلاسیک هم هنوز به لطف عنوان River City Girls هوادار دارند. همونطور که از اسم این عنوان مشخصه، شما در نقش میساکو و کیوکوی دبیرستانی هستند –دوست های دختر کونیو و ریکی که دستگیر شدند – و مشت زنی می کنند. این عنوان فرعی، نبرد تن به تن لذتبخش و یکی از بهترین موسیقی های متن اخیر رو به شما ارائه می ده. جدی می گم، بعد از شکست دادن باس های نهایی و اعصاب خردکن، شما موسیقی این بازی رو برای خودتون زمزمه می کنید. بازی River City Girls بی نقص نیست و بعضی وقت ها خیلی هم سخته، اما قطعاً هواداران قدیمی این ژانر، از این بازی ناامید نمی شن.

10 بازی برتر بزن بهادری که هم اکنون قابل بازی هستند
The Takeover
PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC
اگه تقلید، خالص ترین حالت لطف به یک عنوان باشه، این عنوان حسابی به مجموعه ی Streets of Rage لطف داشته. این عنوان به طرز گستاخانه ای از تمامی کلاسیک های سگا الگو برداری کرده. با اینکه گرافیک سه بعدی داره، اما حتی موسیقی متنش هم مشابه عناوین کلاسیکه. با این حال، نه تنها این مسائل از جذابیت بازی کم نمی کنه، بلکه با وجود اینکه بازیکن ها می تونند در کنار مشت و لگد از تفنگ استفاده کنند، دایره ی حرکتی شما بسیار گسترده می شه و می تونید با حملات ویژه جهنمی رو بر سر دشمنانتون پیاده کنید. شاید این عنوان زیادی عناوین دیگه تقلید کرده باشه، اما حداقل ایده هایی که تو ذهن شون داشتند رو به خوبی پیاده کردند.
Castle Crashers Remastered
PlayStation 4, Xbox One, Switch
بازی Castle Crashers مثل Scott Pilgrim ریمستر شده و به سلطان بازی های بزن بهادری دوباره فرصت درخشیدن داده. این ریمستر محبوب شامل کیفیت 60 فریم بر ثانیه، بخش مینی گیم چند نفره ی جدید و تمام بسته های الحاقی موجود می شه. هنوز هم بازی کردن در نقش شوالیه های رنگارنگ جالبه و خاطرات سال 2008 رو برامون زنده می کنه. عنوان ریمستر Castle Crashers بهترین راه برای تجربه ی دوباره ی شوق و ذوق های قدیمی و جدیده.
Dragon’s Crown Pro
PlayStation 4
شرکت عزیز و ناشر بازی های ژانر RPG، یعنی Vanillaware، در سال 2013 ریسک کرد و بازی Dragon’s Crown رو ساخت، که نتیجه هم داد. این استودیو از توانمندی های نقش آفرینی، داستان سرایی و گرافیک هنرمندانه ی معروفش استفاده کرد تا یک بازی ماجراجویی به سبک هک اند اسلش رو ایجاد کنه و رک بگم، ترکوند. از روز انتشار این بازی تبدیل به یک فرقه شد و همواره هوادارانش منظر ادامه ش بودند. البته هنوز ادامه ی این بازی نیومده (که امیدواریم بیاد)، اما تا اون زمان می تونید از بازی Dragon’s Crown Pro لذت ببرید. یه بازی ریسمتر شده با کیفیت 4k، کراس پلتفرم، به همراه تمامی بسته های الحاقی و حتی چند از مویسقی های متن زنده اجرا شده. اگه ترجیح بازیتون بیشتر در ژانر RPG باشه و کمتر بزن بهادری، این بازی پیشنهاد ما به شماست.

Double Dragon Neon
Switch, PlayStation 3, Xbox 360, PC
بیلی و جیمی با عنوان Double Dragon Neon دوباره پیشمون برگشتند. یه بازگشت پرطراوت برای زنده کردن یکی از قدیمی های این ژانر. دوباره ماریان میره سراغ عاشقی و دزدیده می شه و اونجاست که دوباره می تونید این داستان نوستالژیک رو حتی بهتر از بازی قبل، تجربه کنید. یکی از دلایل بهتر بودنش، مکانیک جاخالی دادن جدیده، که با زمان بندی دقیق جاخالی هاتون با ضدحمله های قدرتمند تشویق می شید. ارائه ی بازی به گونه ای انجام شده که حس و حال دهه ی 1980 رو می ده، که البته جوونک ها قدرش رو نمی دونند، اما اگه از قدیمی ها حسابی قدرش رو می دونند، پس بیش از این نگردید که Double Dragon Neon همینجاست.
Capcom Beat ‘Em Up Bundle
PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC
شاید تقلب به حساب بیاد، اما چرا وقتی می تونی هفت تا بازی بزن بهادری خوب رو تجربه کنی، به یکی قناعت کنی؟ باندل بزن بهادری استودیوی کپکام برای خودش جواهریه، چون بازی های نایابی مثل Captain Commando، The King of Dragons، Knights of the Round، Warriors of Fate، Armored Warriors و Battle Circuit رو در یک مجموعه جمع آوری کرده. از همه بهتر، هر عنوان از بخش چند نفره پشتیبانی می کنه و زبان انگلیسی و ژاپنی رو داراست. این باندل برای اولین بار بازی های Armored Warriors و Battle Circuit رو برای کنسول های خانگی ارائه کرده و به خرخون های علاقه مند به درس تاریخ فرصتی داده که این عتیقه های فوق قدیمی رو تجربه کنند. به خفن ترین مجموعه از بزن بهادرهای آرکیدی خوش اومدید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *