Xbox, آموزش, بلاگ

نحوه رفع کد خطای Roblox 103 در Xbox One 2022

نحوه رفع کد خطای Roblox 103 در Xbox One 2022
اگر Xbox شما با کد خطای 103 در Roblox مشکل ایجاد می کند، در اینجا نحوه رفع کد خطای Roblox 103 در Xbox One 2022 آورده شده است

اگر هنگام تلاش برای اجرای یک بازی در Roblox از کد خطای Roblox 103 در Xbox خود ناامید می شوید، تنها نیستید.

Roblox، پلتفرم بازی آنلاین، بین میلیون ها بازیکن در سراسر جهان محبوب است. با این حال، بازی Roblox از طریق ایکس‌باکس می‌تواند باعث بروز خطا شود و بسیار آزاردهنده است. کد خطای Roblox 267، کد خطای 279 و تاخیر گاه به گاه در بازی Roblox چند نمونه هستند.

موردی که امروز به آن نگاه خواهیم کرد این است: “کد خطا 103: بازی Roblox که می‌خواهید به آن بپیوندید در حال حاضر در دسترس نیست”. ما نگاهی خواهیم داشت به معنای این خطا، چه چیزی باعث آن می شود و چگونه می توانید آن را برطرف کنید.

نحوه رفع کد خطای Roblox 103 در Xbox One 2022

کد خطا 103 در Roblox به چه معناست؟

کد خطا 103 زمانی به وجود می آید که شما نتوانید به بازی های خاصی در پلتفرم Roblox دسترسی داشته باشید. به نظر نمی‌رسد که روی همه بازی‌های Roblox تأثیر بگذارد، و دلایل مختلفی برای آن وجود دارد.

پیشنهاد خرید: خرید گیفت کارت پلی استیشن

عمدتاً، از آنجا که محتوا اغلب توسط کاربر ایجاد می شود، همه آن برای بازیکنان جوان مناسب نیست. مایکروسافت در مورد محافظت از حساب های کودکان در برابر محتوای نامناسب محتاط است، بنابراین اغلب، اگر دسترسی به بازی مسدود شود، ممکن است به تنظیمات سنی در حسابی که برای بازی با آن استفاده می کنید، برگردد.

اما چند دلیل دیگر نیز وجود دارد:

همانطور که در بالا ذکر کردیم، مسئله مربوط به تاریخ تولد بسیار رایج است. اساساً، اگر تاریخ تولد اکانتی که استفاده می‌کنید کمتر از 13 باشد، احتمالاً از دسترسی به جهان‌های ساخته‌شده توسط کاربر مسدود می‌شوید.

 • به همین ترتیب در حساب کودک، اگر تنظیمات امنیتی خود را طوری تنظیم کرده باشید که محتوا را از سایر افراد مسدود کند، ممکن است کد خطای 103 را نیز مشاهده کنید.
 • گاهی اوقات ممکن است مشکل سیستم عامل ایجاد شود.
 • گاهی اوقات، مشکل در تنظیمات NAT می تواند منجر به این خطا نیز شود.
 • مشکلات مربوط به نصب خود بازی نیز می تواند کد خطای 103 را ایجاد کند. اگر فایلی خراب شده باشد، ممکن است مانع از عملکرد صحیح بازی شود.

بنابراین با در نظر گرفتن این موضوع، آیا کاری وجود دارد که می توانید برای رفع کد خطای Roblox 103 انجام دهید؟ خوشبختانه، چند راه حل مختلف وجود دارد که افراد آن را موثر یافته اند. اکنون آنها را بررسی خواهیم کرد.

پیشنهاد خرید: خرید دسته PS5

نحوه رفع کد خطای Roblox 103 در Xbox One

اولین و شاید ساده‌ترین کاری که می‌توان امتحان کرد، ایجاد یک حساب Roblox و اطمینان از این است که تاریخ تولدی که انتخاب می‌کنید بالای 18 تنظیم شده باشد. محتوا. هنگامی که با این حساب جدید وارد شدید، ممکن است این تنها کاری باشد که برای غلبه بر این خطا باید انجام دهید. اما اگر از حساب کاربری کودک استفاده می کنید، چه؟

«محتوای افراد دیگر» را در حساب کودک مجاز کنید

اگر حساب والدین ویژگی «مشاهده محتوایی که دیگران می‌سازند» را غیرفعال کرده باشد، در این صورت حساب کودک از مشاهده هر یک از آن محتوا مسدود می‌شود. این همچنین می تواند کد خطا 103 را ایجاد کند، زیرا به این معنی است که محتوای ایجاد شده توسط کاربر برای حساب ممنوع است. بنابراین برای رفع این مشکل:

 • وارد کنسول Xbox خود شوید
 • بازی‌ها و برنامه‌های من را در داشبورد انتخاب کنید
 • به تنظیمات و سپس خانواده بروید
 • حساب فرزند مربوطه را انتخاب کنید
 • در قسمت تنظیمات حریم خصوصی، سفارشی را انتخاب کنید
 • مشاهده محتوایی که دیگران می سازند را فعال کنید

تنظیمات NAT خود را تغییر دهید

برای اینکه Roblox به درستی کار کند، نیاز دارد NAT شما باز باشد. اگر این برای شما اهمیت چندانی ندارد، نگران نباشید.

NAT مخفف Network Address Translation است که در اصل نحوه ارتباط روتر شما با بازی است. اگر تا به حال تنظیمات روتر خود را تغییر داده اید، یا یک روتر واقعا قدیمی دارید، ممکن است تنظیمات مورد نیاز شما فعال نباشند. می‌توانید UPnP (Plug and Play جهانی) را در تنظیمات روتر خود فعال کنید یا می‌توانید به صورت دستی ارسال پورت را تنظیم کنید.

نحوه رفع کد خطای Roblox 103 در Xbox One 2022

برای فعال کردن UPnP:

 • مرورگر وب خود را باز کنید و یکی از دو آدرس را برای دسترسی به منوی تنظیمات روتر خود تایپ کنید – 192.168.0.1 یا 192.168.0.0
 • با استفاده از جزئیات حساب خود وارد شوید.
 • در تنظیمات خود پیمایش کنید تا منوی پیشرفته را پیدا کنید. ممکن است NAT Forwarding نیز نامیده شود.
 • UPnP را فعال کنید و تغییرات را ذخیره کنید.

پیشنهاد خرید: خرید ps5

اگر نیاز به باز کردن دستی پورت ها دارید:

 • برای دسترسی به منوی روتر مراحلی را که در بالا توضیح دادیم دنبال کنید.
 • به Port Forwarding بروید.
 • پورت های زیر را به صورت دستی باز کنید:
 • TCP: 3074
 • UDP: 88، 500، 3074، 3544، 4500
 • این را ذخیره کنید و روتر خود را مجددا راه اندازی کنید تا این تغییرات اعمال شوند.

سخن آخر در مورد نحوه رفع کد خطای Roblox 103 در Xbox One 2022

گاهی اوقات، کد خطا 103 ممکن است توسط یک خطا در میان افزار یا یک فایل موقت ایجاد شود. همیشه ارزش این را دارد که یک چرخه برق را در ایکس باکس خود انجام دهید تا ببینید آیا راه اندازی مجدد این وضعیت را برطرف می کند یا خیر. همچنین مهم است که مطمئن شوید اگر به‌روزرسانی‌هایی برای بازی یا کنسول شما در انتظار وجود دارد، آن به‌روزرسانی‌ها را انجام دهید و ببینید که آیا کمکی می‌کند یا خیر.

آخرین و مهم‌تر از همه، اگر همه چیز شکست خورد، می‌توانید Roblox را حذف و سپس دوباره نصب کنید تا ببینید آیا این کار می‌کند یا خیر. نصب مجدد هر گونه خطای ناخواسته ای را که در برنامه رخ داده است حذف می کند و آنها را با به روزترین نسخه بازی جایگزین می کند.

ما در نحوه رفع کد خطای Roblox 103 در Xbox One 2022 سعی داشتیم تا تمام روش هارو به شما بگوییم تا مشکل شما حل شود ،این آموزش از سایت استیلفوتی پونال برداشته شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *