Xbox, آموزش, بلاگ

نحوه اشتراک گذاری بازی ایکس باکس

نحوه اشتراک گذاری بازی ایکس باکس

آیا می دانید چگونه بازی Xbox را به اشتراک بگذارید؟ یا آیا تا به حال روی هر ایکس باکس اشتراک گذاری بازی انجام داده اید، چه Xbox series x یا Xbox One؟ اگر نه، این مقاله به شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

قبلاً این موضوع چندان مهم نبود، اما امروزه اشتراک گذاری بازی به یکی از مهمترین چیزها برای گیمرها تبدیل شده است. این به این دلیل است که مقدار مشخصی از فضای موجود در کنسول بازی شما وجود دارد و برای داشتن فضای بیشتری باید هزینه کنید.

برای رهایی از این مانع مالی، گزینه Game Share امروزی بسیار مهم است. گزینه اشتراک گذاری بازی روز به روز در پلتفرم های مختلف بازی در دسترس است. نام Game Share همانطور که مشاهده می شود معمولاً در پلتفرم های مختلف متفاوت است.

در اینجا قصد داریم در مورد گزینه Game Share موجود در Xbox صحبت کنیم. وظیفه Game Share در ایکس باکس این است که بازی های ایکس باکس خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و همچنین می توانید بازی هایی را که دوستتان در ایکس باکس خود دارد انجام دهید. روند بیشتر بازی اشتراک گذاری داده شده است

نحوه اشتراک گذاری بازی ایکس باکس

نحوه اشتراک گذاری بازی ایکس باکس

برای اشتراک گذاری بازی در ایکس باکس، مراحلی وجود دارد که باید آنها را دنبال کنید. اگر هر یک از مراحل زیر را از دست دادید، نمی‌توانید Game Share را در Xbox انجام دهید.

  • مرحله 1: ابتدا باید دکمه Xbox را روی کنترلر خود فشار دهید و با این کار راهنما باز می شود.
  • مرحله 2: اکنون به برگه “ورود به سیستم” به سمت چپ بروید و گزینه “افزودن جدید” را انتخاب کنید. از اینجا به بعد، جزئیات ضروری “ورود به سیستم” را دریافت کنید یا به آنها اجازه دهید “ورود به سیستم” به Xbox One خود وارد شوند.
  • مرحله 3: اکنون خلاصه بیانیه حریم خصوصی را مرور کنید، “Next” را انتخاب کنید و تنظیمات برگزیده خود را تنظیم کنید. دکمه Xbox را روی کنترلر فشار دهید تا راهنما باز شود، اکنون “Home” را انتخاب کنید تا به صفحه اصلی بازگردید. از خانه به سمت چپ حرکت کنید، در اینجا برچسب بازی دوست خود را پیدا می کنید،
  • مرحله 4: اکنون آن را انتخاب کرده و “ورود به سیستم” را انتخاب کنید. اکنون نمایه Xbox دوست خود را در Xbox One خود دارید.
  • مرحله 5: یک مرحله دیگر در اینجا وجود دارد که باید برای تکمیل این فرآیند اشتراک گذاری بازی دنبال کنید. برای این کار، زمانی که به حساب کاربری Xbox دوست خود وارد شده اید، دکمه Xbox را روی کنترلر فشار دهید تا راهنما باز شود. System>Setting>Personalization>My Home Xbox را انتخاب کنید. گزینه Make this my home Xbox را انتخاب کنید تا کنسول را به عنوان Xbox خانه خود انتخاب کنید. حالا شما برای رفتن آماده اید.

پیشنهاد خرید: خرید دسته PS5 edge

نکاتی که باید قبل از اشتراک گذاری بازی در ایکس باکس در نظر بگیرید

مواردی که باید قبل از اشتراک گذاری بازی در نظر گرفته شود این است که باید حساب کاربری خود را با شخصی که بسیار نزدیک به شما است به اشتراک بگذارید و همچنین او باید قابل اعتماد باشد زیرا این اکانتی است که شما در اختیار شخص دیگری قرار می دهید و همچنین مطمئن شوید. او از آن سوء استفاده نمی کند زیرا این شما هستید که در صورت بروز هر گونه اتفاق نادرست مسئول خواهید بود.

اگرچه مشاهده می شود که مایکروسافت اجازه اشتراک گذاری بازی را داده است، اما به یاد داشته باشید که در آینده ممکن است به هر دلیل ممکن اجازه آن را ندهند، بنابراین سعی کنید خرید بازی را به طور مساوی تقسیم کنید.

اشتراک گذاری بازی یک فرآیند دیجیتالی است، بنابراین فکر نکنید که نسخه های فیزیکی بازی دریافت خواهید کرد. اشتراک گذاری بازی فقط بین دو نفر امکان پذیر است و نمی توان هر شخص سومی را در آن گنجاند. به طور خلاصه، شما می توانید فقط با دوست خود یا هر شخص دومی بازی اشتراک گذاری کنید.

چگونه در ایکس باکس در سال 2023 به اشتراک بگذاریم؟

در سال 2023 نیازی به انجام یک فرآیند اضافی برای بازی اشتراک گذاری در ایکس باکس نیست. فرآیندی که در بالا با عنوان «نحوه اشتراک گذاری بازی در ایکس باکس» ارائه شد به راحتی مشکل شما را حل می کند.

در صورتی که نتوانید مراحل فوق را به درستی اجرا کنید، لازم نیست نگران باشید. برای دریافت کمک در هر مرحله، می توانید در زیر نظر خود را بنویسید.

چگونه می توان بازی را در ایکس باکس وان بدون ایکس باکس خانگی به اشتراک گذاشت؟

اگر در ایکس باکس خانگی خود بازی خاصی ندارید که بخواهید بازی کنید و اشتراک گذاری بازی را در ایکس باکس خود فعال کرده اید. می‌توانید وارد حسابی شوید که بازی در آن وجود دارد، زیرا ایکس‌باکس چندین «ورود به سیستم» را می‌دهد.

پیشنهاد خرید: خرید دسته PS5

از اینجا به بعد به صفحه اصلی بیایید و وارد حساب اصلی خود شوید و می توانید آن بازی را انجام دهید. تنها نقطه ضعف این کار این است که اکانت دوست شما که “ورود به سیستم” در ایکس باکس خود دارید، تا زمانی که از سیستم خارج نشوید، قادر به اجرای بازی نخواهد بود. به این ترتیب می‌توانید بدون داشتن بازی در ایکس‌باکس خانگی خود، گیم‌شیر را روی ایکس‌باکس وان انجام دهید.

سوالات متداول

نحوه اشتراک گذاری بازی ایکس باکس

نحوه اشتراک گذاری بازی ایکس باکس

سؤالات متداول 1: آیا مجاز به اشتراک گذاری بازی در ایکس باکس هستید؟

پاسخ: بله، شما کاملاً مجاز به اشتراک گذاری بازی در ایکس باکس هستید. خود مایکروسافت اجازه می دهد تا فرآیند اشتراک گذاری بازی را انجام دهد. تنها چیزی که در اینجا باید به خاطر بسپارید این است که اشتراک گذاری بازی فقط بین دو نفر قابل انجام است.

سؤالات متداول 2: آیا می توانید Share PS4 و Xbox One را بازی کنید؟

پاسخ: در حال حاضر اشتراک گذاری بازی از طریق پلتفرم های متقابل مجاز نیست. اگر می‌خواهید با دوست خود به اشتراک بگذارید، دوست شما باید همان پلتفرم بازی شما را داشته باشد.

پرسش متداول 3: آیا اشتراک گذاری بازی در ایکس باکس غیرقانونی است؟

پاسخ: خیر، اشتراک گذاری بازی در ایکس باکس غیرقانونی نیست. خود مایکروسافت امکان اشتراک گذاری بازی را در محیطی سالم با دوستان شما فراهم می کند. تا هر دو طرف بتوانند از بازی لذت ببرند.

پیشنهاد خرید: خرید گیفت کارت پلی استیشن

سؤالات متداول 4: چگونه به اشتراک گذاری بازی در ایکس باکس وان و هم زمان بازی می کنید؟

پاسخ: شما نمی توانید هر دو کار را همزمان انجام دهید. ابتدا، اگر می خواهید، باید فرآیند اشتراک گذاری بازی خود را به درستی تکمیل کنید، بعداً می توانید با دوست خود بازی کنید. به عبارت ساده، این یک فرآیند طولانی و پیچیده است.

پرسش متداول 5: چند بار می توانید بازی را در Xbox به اشتراک بگذارید؟

پاسخ: اشتراک گذاری بازی در ایکس باکس فقط برای یک نفر مجاز است. فقط در صورتی می‌توانید اشتراک‌گذاری بازی را با یک دوست انجام دهید که می‌خواهید با دوست دیگری به اشتراک‌گذاری بازی بروید، باید حساب خود را از Xbox دوست اول حذف کنید یا باید حساب اولین دوست خود را از Xbox خود حذف کنید.

این همه در مورد نحوه اشتراک گذاری بازی ایکس باکس است و در حین انجام این کار اگر با هر نوع مشکلی روبرو هستید، با کمک بخش نظرات که در زیر آورده شده است، با ما تماس بگیرید. همچنین فراموش نکنید که برای به‌روزرسانی‌های بیشتر بازی‌ها و Xbox در خبرنامه ما مشترک شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 1 =