اخبار, بلاگ

Shadows of Doubt یکی از خیره کننده ترین بازی های سال 2023 است

Shadows of Doubt یکی از خیره کننده ترین بازی های سال 2023 است

بازی پلیسی جهان باز اول شخص Shadows of Doubt، حتی در وضعیت دسترسی اولیه فعلی خود، یک دستاورد فنی و مکانیکی چشمگیر است. از طریق دو بردار اصلی – تولید رویه‌ای پیچیده و همچنین گیم‌پلی هوشمند، مولد و متمرکز بر کارآگاه – این بازی نوار جدیدی را برای آنچه که یک بازی «شبیه‌سازی فراگیر» می‌تواند باشد، ایجاد می‌کند.

Shadows of Doubt یکی از خیره کننده ترین بازی های سال 2023 است

Shadows of Doubt امکان گسترش بازی ها را می بیند. این یکی از آن تجربه‌هایی است که می‌بینید از پشت بام‌ها درباره‌اش فریاد می‌زنید – «باید این را امتحان کنید. به من اعتماد کن.’

بازی RPG One City Block

یکی از ماندگارترین ایده‌های طراحی بازی در دهه گذشته حول محور ایده طراح بازی مشهور وارن اسپکتور در مورد یک بازی RPG یک شهر است. ایده‌آل در اینجا شبیه‌سازی یک مکان واحد با فلسفه «عمق اینچ و مایل» است. ، جایی که فضایی که با آن تعامل دارید محدود است، اما کاری که می توانید در آن فضا انجام دهید تا حد امکان به بی حد و حصر نزدیک است.

پیشنهاد خرید: خرید اکانت قانونی PS5

به‌طور سنتی، این امر از طریق سناریوهای دست‌ساز دقیق به دست می‌آید – طراحان بازی فضایی را ایجاد می‌کنند، راه‌های ممکنی را که بازیکنان ممکن است بخواهند به آن نزدیک شوند را در نظر می‌گیرند، و سپس گزینه‌های سفارشی برای توضیح هر یک از آنها ایجاد می‌کنند.

مزیت ایده بلوک شهر واحد این است که به شما امکان می دهد به هر شکلی که انتخاب می کنید به اهداف نزدیک شوید. این اغلب از طریق لنز بازی‌های Immersive Sim مانند Deus Ex و System Shock تجسم می‌یابد، جایی که به بازیکن گزینه‌های متعددی برای نحوه نزدیک شدن به هر هدف داده می‌شود. آیا در را با تفنگ های شعله ور می شکنید یا از طریق دریچه به صورت مخفیانه وارد می شوید؟ شاید اصلاً چیزی متفاوت باشد؟

Shadows of Doubt به شما این شهر کوچک اما بسیار متراکم را می‌دهد تا در آن بگردید. تعداد انگشت شماری از خیابان‌ها با ساختمان‌هایی که به ستاره‌ها می‌رسند، پر از آپارتمان‌ها، فضاهای اداری، مغازه‌ها، آسانسورها، تهویه، سیستم‌های امنیتی، صندوق‌های پستی هستند. آی تی. این همه فقط برای نمایش نیست. هر آپارتمان مسکونی است، هر میز کار با یک کارمند مطابقت دارد و هر مغازه اجناس خود را می فروشد.

بازی Shadows of Doubt

نه تنها این، هر فرد در داخل آن آپارتمان ها نیز شبیه سازی می شود. آنها غذا می خورند، می خوابند، به سر کار می روند، معاشرت می کنند، و به طور کلی به شیوه های خاص خود با دنیا تعامل دارند. این شبیه‌سازی به موهایشان، رنگ پوست، جنسیت، شغل‌شان کمک می‌کند – حتی به عمق اثر انگشت، گروه خونی، اندازه کفش‌شان.

با دانستن این موضوع، ممکن است از کنار شخصی که از پله های ساختمان شما بالا می رود، عبور کنید، وقتی فکری به ذهن شما خطور می کند: آن کی بود؟ اینجا زندگی می کنند؟ و چرا آنها ساعت 3 صبح از پله ها بالا می روند؟

همه کسی در سایه شک هستند.

پیشنهاد خرید: خرید گیفت کارت پلی استیشن آمریکا

چیزی که در مورد همه اینها قابل توجه است، این است که همه چیز – مکان ها، افراد، چه کسانی هستند و نحوه تعامل آنها – به طور رویه ای توسط بازی ایجاد می شود. خیلی کمی خارج از یک آموزش «با دست» ایجاد می‌شود. نه تنها این، بلکه نسل رویه‌ای برای سیستم‌های بازی نیز اعمال می‌شود، با هر مأموریت جدید و موردی که از یکدیگر جدا می‌شوند. نه تنها هر دنیایی در Shadows of Doubt کاملا منحصر به فرد است، بلکه حتی اگر بخواهید دقیقاً دو بار در یک جهان بازی کنید، باز هم تجربه متفاوتی خواهد بود.

ماهیت Shadows of Doubt

ماهیت Shadows of Doubt دارایی ارزشمندی است، زیرا این بازی کمتر علاقه‌ای به این دارد که شما استاد یک فضا شوید و بیشتر علاقه‌مند به ساکن شدن و کشف آن باشید. هدف اصلی شما که از چشم یک محقق خصوصی فیلتر شده است، همیشه اطلاعات است تا تسلط – اخلاقی که به طرز طنز آمیزی با رویکرد بازی به اسلحه تجسم می یابد. در حالی که می توانید یک تفنگ را تجهیز کنید، فقط می توانید از آن برای ضربه زدن به چیزها استفاده کنید.

Raison d’être شما، همانطور که از یک بازی پلیسی انتظار دارید، حل معماها و انجام کارهای مشکوک برای افرادی است که نمی خواهند خودشان کار کثیف را انجام دهند. صرف نظر از اینکه در چه نوع شغلی هستید – چه یک پرونده قتل سنتی، یک درخواست عکاسی، آسیب های قدیمی به اموال خوب، یا برخی دزدی های سبک – به شما تمام خرده ها به عنوان سرنخ داده می شود، و باید متوجه شوید. به تنهایی چه کاری انجام دهید

پیشنهاد خرید: خرید گیفت کارت پلی استیشن آمریکا

هر مورد روی یک تخته چوب پنبه‌ای با رشته قرمز در فهرست موجودی شما زندگی می‌کند، که شما با پین کردن بخش‌های مختلف اطلاعات اینجا و آنجا، ایجاد ارتباط و نتیجه‌گیری از کار مخفیانه محیطی خود، آن را مدیریت می‌کنید. تکمیل پرونده شامل وارد کردن اطلاعات صحیح در فرم و سپس تحویل آن به طرف مربوطه برای پردازش است. آن را به درستی دریافت کنید، و حقوق دریافت خواهید کرد.

و راه‌های زیادی برای نزدیک شدن به یک شغل بر اساس اطلاعاتی که در دست دارید وجود دارد. یک شغل از من عکس یک شخص خاص را خواست، تنها اطلاعاتی که داده شد این بود که آنها یک مسئول پذیرش بودند، موهای قرمز داشتند و در طبقه 6 یک ساختمان آپارتمانی خاص زندگی می کردند. دومی از من خواست علناً یک کارگر در فروشگاه سخت افزار محلی را تحقیر کنم – «کسی که عینک دارد.» نکته جالب در مورد این مشاغل این است که نه تنها یک داستان مولد هستند – بلکه شما روایت کوچک منحصر به فرد خود را اضافه می کنید. به داستان از طریق رویکرد شما.

منبع گیم داب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *