بلاگ, نقد و بررسی

نقد و بررسی بازی The Callisto Protocol

نقد و بررسی بازی Callisto Protocol

نقد و بررسی بازی The Callisto Protocol یکی از عناوین مورد انتظار من برای سال 2022 بود و مطمئن هستم که برای بسیاری دیگر نیز همینطور بوده است. تعداد بی‌شماری تریلر گیم‌پلی منتهی به انتشار بازگشت وحشت بقا به شکل واقعی خود را به ما نشان داد. با این حال، با چند گام اشتباه در این مسیر، این عنوان از وعده خود کوتاهی می‌کند، اما همچنان تجربه‌ای است که ارزش دیدن برای پتانسیل بازی در آینده را دارد. در بررسی Callisto Protocol ، نگاهی به عنوان اولین بازی Striking Distance Studios انداخته ایم.

خرید اکانت قانونی بازی The Callisto Protocol

داستان بازی The Callisto Protocol

شما در نقش جیکوب لی بازی می کنید. یک خلبان تحویل‌دهنده که کشتی‌شان را سوار می‌کند، که منجر به تصادف می‌شود که آنها را روی یکی از قمرهای مشتری به نام کالیستو فرود می‌آورد. از آنجا به زندان سیاه آهن محکوم می شود، مستعمره ای جزایی که روی ماه ساخته شده است. بلافاصله پس از ورود او، بیماری جدیدی در زندان گسترش می یابد و زندانیان را به هیولاهای جهش یافته ای به نام جنوفاژ تبدیل می کند. یعقوب باید قبل از اینکه خیلی دیر شود خود را از ماه پیاده کند.

نقد و بررسی بازی Callisto Protocol

داستان از یک طرح بزرگتر ساخته شده است، اما جیکوب در ابتدا احساس می کند قهرمان ضعیف تری از نظر شخصیت است. با این حال، با پیشرفت داستان، او در پایان داستان به قهرمان کمی بهتری برای داستان تبدیل می‌شود.

بازی شما را در بسیاری از مکان‌ها و تنظیمات مختلف می‌برد و مناظر خوبی را در فضا ایجاد می‌کند. شما از طریق راهروهای عریض و پیشگویانه تمام مسیر را از طریق راهروهای تنگ و باریک می گذرانید و با انواع وحشت های تهدیدآمیز، گاهی اوقات به صورت گروهی مبارزه می کنید. بازی دارای فضایی شبیه به Dead Space اصلی است که همیشه شما را در مورد آنچه در گوشه بعدی می تواند حدس بزنید.

با صداپیشگی با استعداد، اکشن یکنواخت و پیشروی داستان در حین انجام آن، این یکی از آن بازی‌هایی است که فقط باید به عنوان یک طرفدار سری بازی کنید تا از شروع تا پایان آن قدردانی کنید.

پیشنهاد خرید: خرید گیفت کارت پلی استیشن

جیکوب ممکن است اعتقادات قهرمانان بازی های ترسناک مشابه را نداشته باشد، اما در پایان بازی، او یک کمان رستگاری خوبی دارد و نسبت به نحوه شروع کارش، شخصیت های قابل توجهی را توسعه می دهد.

گیم پلی بازی Callisto Protocol

برخلاف Dead Space، Callisto Protocol بر مبارزه از نزدیک تاکید دارد. برای قسمت اول بازی، چیزی جز باتوم در اختیار ندارید. همانطور که در استفاده از اسلحه مهارت پیدا می کنید، باید یاد بگیرید که بین سوئیچینگ و تیراندازی تعادل برقرار کنید. شما باید تیراندازی خود را برای تهدیدات بزرگ‌تر بازی که به معنای واقعی کلمه اسفنج‌های گلوله هستند، رزرو کنید، و غوغا کردن با آن‌ها استراتژی مناسبی نیست.

بازی Callisto Protocol

حلقه گیم پلی اگر تکراری نباشد می تواند کمی یکنواخت شود. با این حال، تنوع دشمن به اندازه کافی در اینجا وجود دارد که بتوانید هر چند وقت یکبار تاکتیک ها را تغییر دهید. این امر به ویژه زمانی حیاتی می شود که در ادامه بازی با یک نوع دشمن خاص روبرو می شوید. علاوه بر این، می توانید از GRP نیز استفاده کنید، که اساساً Kinesis از Dead Space است. این برای اکتشاف، نبرد، و آسان کردن برخی از برخوردهای دشمن با چسباندن دشمن به دیوارهای میخدار مفید است.

در حین بازی، امتیازات Callisto را جمع آوری می کنید، که می توانید از آنها برای ساخت وسایلی مانند کیت های درمانی، مهمات و ارتقاء سلاح های خود استفاده کنید. در حالی که اکثر بازی‌های من صرف ارتقاء سلاح‌ها و در نهایت اولویت دادن به مهمات شد، اگر کاوش را با جسد دشمن ترکیب کنید، امتیازات Callisto به سختی به دست نمی‌آید.

شما می توانید ابزارهای مختلف بازی را با استفاده از reforger ارتقا دهید که یک چاپگر سه بعدی با انیمیشنی رضایت بخش در زمان واقعی است. این یک ویژگی واقعاً جالب بود و واقعاً به غوطه ور شدن تنظیمات بازی کمک کرد و آن را مانند یک عنوان آینده نگرانه کرد.

ویژگی جدید بازی Callisto Protocol

یکی از موارد جدید اضافه شده به مبارزات، مکانیک جاخالی است، که در آن می توانید از ضربات دشمن برای جلوگیری از آسیب دوری کنید. جاخالی‌های عالی به شما این امکان را می‌دهند که زمان را کاهش دهید و بدون هیچ هزینه‌ای برای سلامتی خود یک ضربه یا دو ضربه دریافت کنید.

بررسی Callisto Protocol

مکانیک جهش نیز وجود دارد که باید مراقب آن بود. در ادامه بازی، دشمنان این شانس را خواهند داشت که مجموعه ای از شاخک ها را در سینه خود داشته باشند. اگر به اندازه کافی سریع با آن ها مقابله نکنید و نقطه پایانی را ارائه نکنید، آنها می توانند دشمنان قوی تر و قدرتمندتری شوند. این می تواند به خصوص زمانی که گروهی از دشمنان وجود دارد آزاردهنده باشد. پیگیری اینکه چه کسی جهش می‌یابد و چه کسی جهش نمی‌یابد دشوار است.

مرگ در این بازی مجازات است، خواه از مرگ گرفته تا خطرات محیطی باشد یا انیمیشن های مرگ بسیار دقیق که به دست شاخک ها یا جنوفاژ اتفاق می افتد. نگاه کردن به برخی از این انیمیشن ها واقعاً ترسناک و وحشتناک است که نشان دهنده توجه توسعه دهندگان به مرگ است.

پیشنهاد ویژه: خرید اکانت قانونی Ps5

در نهایت، راه‌هایی برای مقابله با دشمنان وجود دارد که از محیط استفاده می‌کنند تا زندگی شما را بسیار آسان‌تر کنند. بازی دارای بخش هایی است که بازیکنان می توانند از GRP برای بلند کردن دشمنان استفاده کنند. سپس می‌توانید آن‌ها را در میخ‌های روی دیوار، مته‌های چرخشی و سایر خطرات محیطی پرتاب کنید.

انواع مشکلات بازی

در کل گیم پلی بازی بسیار متنوع است اما تنها گلایه من از یک انیمیشن طولانی و غیر ضروری است که می تواند منجر به مرگ حتمی شود. این امر به دلیل اینکه مانند سایر بازی‌های این ژانر به سرعت رفع نشد، بخش‌های خاصی را سخت‌تر کرد.

مشکل دیگری که با بازی داشتم، نداشتن مینی مپ یا نشانگر هدف بود. شما به راحتی می توانید موقعیت خود را از دست بدهید، به خصوص در مناطق پیچیده تر. یکی از نکات مثبت این است که من را به قسمت های دیگری از نقشه هدایت کرد که در آنجا کلکسیون، مهمات و اعتبارات را پیدا کردم. خوب بود که چیزی برای کمک به کاوش در خارج از گوش دادن به گفتگو وجود داشت.

کیفیت بازی The Callisto Protocol

بازی عالی به نظر می رسد و اجرا می شود. من آن را در حالت عملکرد روی PS5 بازی کردم و از بازی کاملاً لذت بردم. شخصیت‌ها، محیط‌ها و سایر جزئیات جهان واقعاً دیدنی هستند. هر یک از قسمت‌های بازی بسیار دقیق است و شما واقعاً حس فیلم ترسناک علمی تخیلی قوی را از همان ابتدا دریافت می‌کنید.

چند سکانس اکشن تا حد زیادی داستان را نقطه‌گذاری می‌کنند و کمک می‌کنند تا لحظاتی در بازی با شدت بیشتری احساس شود، اما در کل نمایش بصری بازی همچنان عالی بود. تحسین انیمیشن های شخصیت ها و کاوش در جهان چیزی بود که در طول مدتی که با بازی انجام می دادم از انجام آن لذت می بردم.

نفد بازی Callisto Protocol

صدا نیز یکی دیگر از اجزای عالی است. صدای خش خش آشنا و صداهای محیطی در راهروها و راهروها طنین انداز می شود تا شما را همیشه روی پای خود نگه دارد. با وجود پرش‌های فراوان، به ندرت مهلتی برای روی پا بودن وجود دارد. شما باید همیشه برای مبارزه آماده باشید، حتی زمانی که احساس می کنید در انتهای طناب خود هستید.

بدون دادن اسپویلر، حتی سطح خاصی وجود دارد که در آن احساس ترس شدیدی خواهید داشت و می دانید که هر شی در آن محیط آنطور که به نظر می رسد نیست. این یکی از سطوح بهتر در بازی است زیرا باید بین بقا و انتخاب دقیق با چه کسی و با چه چیزی مبارزه کنید تعادل برقرار کنید و واقعاً به تکمیل گیم پلی و داستان با هم کمک می کند.

فرصت خرید: خرید پلی استیشن 5

به طور کلی، حتی در حالت ارائه، که در آن تصاویر کمی فدای نرخ فریم می‌شوند، باز هم متوجه شدم که بازی یک عنوان واقعی نسل فعلی است، حتی اگر بازی برای PS4 و Xbox One نیز ساخته شده است.

سخن آخر درباره بازی The Callisto Protocol

بازی The Callisto Protocol قطعا برای همه مناسب نیست. این یک بازی با سیستم مبارزه ای سفت و سخت تر است که برای انجام بازی نیاز به تسلط دارد، اما داستان خوبی با قوس رستگاری خوب در پایان دارد.

حتما بخوانید : بهترین بازی های xbox series x

من به اندازه کافی از بازی شکایت دارم، به خصوص در مورد نحوه درمان، فقدان یک نشانگر هدف، و یادگیری مکانیک های رزمی تقریباً نابخشودنی بازی، اما در کل، اگر مایل باشید، بازی ارزش سفر را دارد. برای تحمل این مشکلات جزئی با ارائه قوی بصری و شنیداری، عنوانی است که به این زودی فراموش نخواهم کرد. در حالی که بازی می‌توانست در برخی تغییرات جزئی گیم‌پلی، مانند مشکلات قبلی که ذکر کردم، بهتر باشد، اما این مشکلات با توجه به اینکه بازی با نقاط بازرسی چقدر سخاوتمندانه است، که به‌عنوان یک اشتباه نیز آن را خنثی می‌کند، از تجربه کم نمی‌کند.

نظر شما درباره بررسی The Callisto Protocol ما چیست؟ نظرات خود در یانگ سنتر به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − شانزده =