بلاگ

بررسی بازی psychonatus

بررسی بازی psychonatus

بازی psychonatus در سال 2005 در استودیو Double Fine ساخته شد. سبک این بازی پلتفرمر است (پلتفرمر یا سکوبازی نوعی سبک بازی است). شما در این بازی از روی سکوها می پرید و از مانع ها عبور می کنید. نسخه اول این بازی چندان مورد استقبال قرار نگرفت و سودآوری چندانی نداشت. اما به مرور زمان، تحسین بسیاری از  منتقدین را در برداشت و برخی بازی ها نیز از  همین رویه پیروی کردند. در ادامه مقاله، علاوه بر بررسی psychonatus نسخه اول، به بررسی بازی 2 psychonatus نیز خواهیم پرداخت.

داستان بازی 1 psychonatus

داستان نسخه اول بازی از این قرار است که تعدادی کودک ماجراجو برای تقویت قوای فکری و ذهنی خود و تبدیل شدن به مامور ویژه با نام سایناکوز، به یک کمپ تابستانی میروند. در این کمپ تابستانی، شما با کاراکترهای زیادی در جریان بازی برمی خورید و به جمع آوری آیتم های مختلف مشغول میشوید.

مربی این کمپ تابستانی، فردی به نام مورسو اولیندر، یک مربی بداخلاق و سختگیر است که با داد و فریاد و ترساندن بچه های کمپ سعی دارد تا قوانین سفت و سخت خود را به آن ها توضیح دهد. در این کمپ، بچه هایی با توانایی ویژه ذهنی حضور دارند و این کمپ نیز با هدف آموزش به این بچه ها برای تبدیل آن ها به ماموران مخفی بین المللی که به آن ها سایکونات گفته میشود را دارد.

البته این تنها مربی مورسور اولیندز نیست که به آموزش بچه های کمپ می پردازد؛ او در کنار خود دو  دستیار و سایکونات خبره به نام های ساشا ناین و میا وودلو نیز دارد که در کار آموزش به بچه های کمپ به او کمک می کنند.

بررسی بازی psychonauts 2

در ادامه بررسی بازی psychonatus باید بگوییم در همان حین که مربی مورسور اولیندر برای بچه ها صحبت می کند، صدایی از پشت درخت ها شنیده می شود. بچه ها میترسند و پا به فرار می گذارند؛ اما بعد متوجه میشوند که فردی که پشت درخت بوده و پنهانی به صحبت های مربی گوش می کرده، بچه ای به نام رز بوده که دلیل آن که والدین او با کمپ رفتنش مخالفت می کنند، تصمیم میگیرد که پنهانی و مخفیانه به کمپ تابستانی برود. دستیاران مربی کمپ او را بیرون می کنند؛ اما مربی اولیندر توانایی ذهنی خاصی در رز میبیند و احساس می کند که او نسبت به سایر بچه های کمپ، از توانایی های ذهنی بیشتری برخوردار است و به همین دلیل به او اجازه ورود به کمپ را می دهد.

شما در بازی psychonatus، تصورات ذهنی افراد که در بازی با نام figment از آن یاد میشود را میخوانید و از تصاویر هاله مانندی که در سرتاسر بازی پراکنده شده اند، خواهید توانست از آن چه در ذهن کاراکترهای بازی میگذرد اطلاعات به دست بیاورید. هر مرحله از بازی و این که قرار است در گیم چه اتفاقاتی رخ دهد، در ذهن کاراکترها نقش می بندد و این رویه در بازی psychonatus نسخه دوم نیز وجود دارد.

داستان بازی 2 psychonatus

بازی 2 psychonatus، دنباله نسخه اول این بازی است. در نسخه دوم بازی، پای کاراکتری به نام مالیگولا به صحنه بازی، باز میشود. او از جمله دشمنان سرخت سایناکوت هاست که تصور میشد 20 سال پیش مرده است! اما او دوباره باز میگردد و داستان بازی نیز از این جا به بعد هیجان انگیز شده و رازهای بیشتری در ادامه بازی برملا خواهد شد.

در بازی psychonatus مالیگولا از ترفندهای زیادی استفاده می کند تا بتواند سایناکوت ها و یا همان ماموران مخفی را از بین ببرد و حتی این ترفندهای او تا جایی جلو میرود که یکی از سایناکوت ها به نام رز، به این که ممکن است در میان سایکونات ها جاسوس وجود داشته باشد شک می کند و سعی می کند تا حقیقت ماجرا را جویا شود. برای این کار، او وارد مغز متفکر گروه میشود و حقایق زیادی برای او برملا میشود.

داستان بازی 2 psychonatus اصلا آن طور که گیمرها انتظار آن را دارند جلو نمی رود و حتی کاراکترهای مثبت بازی نیز گاها در لحظات حساس، تصمیمات اشتباهی را می گیرند؛ این رویه تا حدود زیادی توانسته است به جذابیت بازی بیفزاید.

نسخه دوم این بازی، پر از صحنه های اکشن و مبارزه است و شاید به سختی خواهید توانست که از این بازی دل بکنید؛ شما هم کنجکاو هستید که بالاخره چه کسی پیروز میدان میشود؛ سایکونات ها یا دشمن سایکونات ها؟

سخن آخر

در این مقاله دو نسخه بازی psychonatus را بررسی کردیم. psychonatus، یک بازی سراسر هیجان، مبارزه و کشف است که میتواند گیمرها را ساعت ها پای خود میخکوب کند. آیا شما هم از داستان بازی خوشتان آمد؟ نظر شما چیست؟

برای خرید انواع گیفت کارت به صورت آنلاین می توانید به سایت معتبر یانگ سنتر مراجعه کرده و بعد از انتخاب ریجن و نوع اشتراک، خرید خود را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + هشت =