آموزش, بازی ها, بلاگ

دیسکورد چیست

دیسکورد چیست

دقیقا دیسکورد چیست ؟ آیا این در درجه اول یک برنامه کاربردی مناسب برای گیمرها، ابزاری برای پرورش جوامع، گزینه ای کمتر متعارف در حوزه رسانه های اجتماعی، یا شاید جایگزینی صمیمی تر برای پخش جریانی در پلتفرم هایی مانند Twitch است؟

زمانی که پلتفرم صرفاً بر روی بازی متمرکز بود، آنقدر ساده نیست. چه به طور مداوم در فعالیت های آنلاین غوطه ور باشید و چه به سادگی متوجه شده اید که اخیراً زمان بیشتری را به صورت آنلاین سپری می کنید، به احتمال زیاد با دعوت نامه ای از یک سازنده محتوا مواجه شده اید که از شما می خواهد به سرور Discord خود بپیوندید. با تأکید بیشتر آن بر تقویت جوامع فراتر از محافل بازی، تعریف هویت و عملکرد فعلی Discord می تواند تا حدودی چالش برانگیز باشد. در ادامه به این مورد میپردازیم که دیسکورد چیست.

در این بحث، پیچیدگی‌های Discord را بررسی می‌کنیم و ویژگی‌های کلیدی آن و آنچه آن را از سایر پلتفرم‌ها متمایز می‌کند، بررسی می‌کنیم. در طول سفر، هدف آن، مخاطبان هدف آن را کشف خواهیم کرد و اطلاعاتی در مورد چگونگی به حداکثر رساندن تجربه خود در Discord در صورت تمایل به تعامل با آن ارائه خواهیم داد. پس با ما در ادامه دیسکورد چیست همراه باشید.

دیسکورد چیست ؟

Discord به عنوان یک برنامه چت مشابه Skype، TeamSpeak و پلتفرم های حرفه ای مانند Slack عمل می کند که مخصوصاً برای گیمرها طراحی شده است. هدف آن تسهیل تعامل بازیکن، کمک به مکان یابی گیمرهای دیگر، سازماندهی گیم پلی، و امکان برقراری ارتباط در طول جلسات بازی است. Discord با ارائه تماس های ویدیویی، چت صوتی و پیام های متنی، گزینه های ارتباطی متنوعی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

برای علاقه مندان به بازی های رایانه شخصی، Discord به ویژه سودمند است. این برنامه چت را ساده می کند و ویژگی های جستجو را برای کمک به مکان یابی و افزودن سریع دوستان برای برقراری ارتباط یکپارچه در خود گنجانده است. فراتر از بحث های بازی صرف، بسیاری از کاربران از Discord برای اهداف سازمانی و اجتماعی استفاده می کنند.

پیشنهاد خرید: خرید اکانت قانونی ps5

Discord با عملکرد همه کاره خود به یک پلتفرم شبه عمومی شبیه به یک تالار گفتمان تبدیل شده است و جوامعی با علایق مشترک را تقویت می کند. این انجمن‌ها، که اغلب حول بازی‌ها یا استودیوهای خاص متمرکز هستند، سرورهایی را ایجاد می‌کنند و به آن‌ها می‌پیوندند – اعم از عمومی و خصوصی – جایی که اعضا برای گفتگو از طریق متن، ویدیو یا چت صوتی جمع می‌شوند.

اگرچه سرورهای مرتبط با بازی بر Discord تسلط دارند، سرورهای عمومی بی‌شماری وجود دارند که به موضوعات متنوعی از جمله انیمه، ارز دیجیتال، خودسازی و معاشرت‌های معمولی می‌پردازند. علاوه بر این، کاربران آزادند تا برای هر موضوع مورد علاقه سرور ایجاد کنند، بنابراین دامنه Discord را فراتر از بازی گسترش می‌دهد. پلتفرم هایی مانند Discord.me، Disboard.org و Discordservers.com راه های مناسبی برای کشف و کاوش سرورهای عمومی ارائه می دهند. پس تا الان فک کنم جواب سوال دیسکورد چیست رو تا حدودی دریافت کردین.

چه چیزی Discord را از نسبت به رقبا بهتر می کند؟

در حالی که پلتفرم های ارتباطی رایگان متعددی به صورت آنلاین وجود دارد، Discord خود را با طیف گسترده ای از قابلیت های چت متمایز می کند. این ویژگی مطلوب ترین برنامه های پرکاربرد مانند Skype و Slack را با هم ترکیب می کند و یک رابط بصری ارائه می دهد. تیم توسعه Discord با توجه به اینکه برنامه چت صوتی نباید مانع عملکرد بازی شود، کارایی را در اولویت قرار می دهد.

این سازگاری، جوامع کاربری بزرگ را بر آن داشته است که Discord را به عنوان پلتفرمی برای ارتباط و گفتگو با افرادی که علایق مشترک دارند، فراتر از دوستی‌های شخصی بپذیرند. ویژگی اتاق چت Discord که هم به عنوان یک ابزار ارتباطی و هم به عنوان یک مرکز اجتماعی عمل می کند و مشارکت در سرورهای عمومی یا خصوصی را تسهیل می کند، سنگ بنای آن است. علاوه بر این، به عنوان یک انجمن اجتماعی برای سازماندهی جلسات بازی عمل می کند. قابل‌توجه، Discord ارزشی فراتر از زمینه‌های بازی دارد، تعامل در سرورهای خصوصی در میان گروه‌های دوستان یا ارتباط با افراد همفکر در سرورهای عمومی را امکان‌پذیر می‌کند.

پس از ایجاد یک سرور Discord، کاربران می توانند آن را به طور گسترده پیکربندی کنند و نقش های مختلفی را برای اعضا، از جمله مدیران، ناظران، و مشارکت کنندگان برجسته ایجاد کنند. اجرای نقش‌های عضو مجزا مزایای متعددی مانند مدیریت سرور پیشرفته، شناسایی شرکت‌کنندگان فعال و مجوزهای دسترسی سفارشی‌شده را ارائه می‌دهد. توجه به این نکته ضروری است که گردانندگان Discord که به آنها «مدهای Discord» نیز گفته می شود، دارای امتیازات ویژه ای در داخل کانال هستند که از کاربران عادی متمایز است.

علاوه بر این، Discord دسترسی را از طریق پلتفرم‌های متنوع تضمین می‌کند، و کاربران را فراتر از تنظیمات بازی سنتی می‌پذیرد. کاربران می‌توانند از طریق نرم‌افزار رایانه‌ای قابل دانلود، بهینه‌سازی شده برای عملکرد بدون درز پس‌زمینه در طول جلسات بازی، و همچنین نسخه مبتنی بر وب، برنامه تلفن همراه و نسخه بتا کنسول، به Discord دسترسی داشته باشند. این قابلیت دسترسی چند پلتفرمی، تعامل در سرورهای Discord را تقریباً از هر کجا تسهیل می‌کند و قابلیت‌های اجتماعی برنامه را گسترش می‌دهد. در بالا دقیقا به دیسکورد چیست اشاره شد و بعد ویژگی های دیسکورد را نسبت به رقبا گفته شد.

نحوه استفاده از Discord

حالا میدونید دیسکورد چیست ،بنابراین، اگر Discord با نیازهای شما مطابقت دارد، چگونه می توانید به طور موثر از برنامه استفاده کنید؟ در اینجا، ما به عملکردهای Discord می پردازیم و ویژگی های اضافی را برای بهبود تجربه کاربری شما بررسی می کنیم.

سرور پیدا کنید

دیسکورد چیست

دیسکورد چیست

بنابراین، مکانیسم پشت دیسکورد چیست؟ در اصل حول محور سرورها می چرخد. مشابه دیگر برنامه‌های چت مانند Slack، Discord به کاربران امکان می‌دهد اتاق‌های گفتگو را که به عنوان سرور نامیده می‌شوند، ایجاد کنند، جایی که می‌توانند دیگران را دعوت کنند. به محض دریافت دعوت نامه به یک سرور، به افراد پیوندی ارائه می شود که امکان مشارکت در مکالمات متنی یا صوتی با سایر اعضا را فراهم می کند. هر سرور را می توان بیشتر به «کانال ها» تقسیم کرد، فضاهایی که برای بحث در مورد موضوعات خاص تعیین شده است، نه یک انجمن گسترده. کانال ها در هر دو فرمت متنی و صوتی وجود دارند و قابلیت استفاده را افزایش می دهند. علاوه بر این، کاربران این گزینه را دارند که کانال‌های خصوصی را در سرور خود ایجاد کنند و دسترسی به شرکت‌کنندگان دعوت شده را محدود می‌کنند. علاوه بر این، سرورها را می توان به عنوان عمومی، باز برای پیوستن هر کسی یا خصوصی، که نیازمند دسترسی فقط دعوت است، دسته بندی کرد.

کاربران می توانند به طور همزمان در چندین سرور شرکت کنند و Discord را به عنوان یک مرکز مرکزی برای تعامل اجتماعی قرار دهند. به عنوان مثال، شخص ممکن است یک سرور خصوصی برای هماهنگی فعالیت‌ها با دوستان خود داشته باشد، در حالی که در چندین سرور عمومی مانند سرور محلی Pokémon Go Discord برای ترتیب دادن حملات گروهی شرکت دارد. هیچ محدودیتی در تعداد سرورهایی که می‌توان به آنها ملحق شد وجود ندارد، و انتقال بین سرورها بدون دردسر است و لیست سرورها به راحتی در سمت چپ رابط برنامه نمایش داده می‌شود و امکان ناوبری یکپارچه را فراهم می‌کند.

پیشنهاد خرید: خرید گیفت کارت پلی استیشن آمریکا

پیوستن به یک سرور ساده است، معمولاً شامل کلیک بر روی پیوند ارائه شده است، اگرچه معمولاً دعوت‌نامه از قبل لازم است. بسیاری از سرورها از طریق عملکرد جستجوی Discord قابل کشف هستند. به عنوان مثال، بازیکنان پوکمون گو در لس آنجلس می توانند به سرور عمومی “PoGo LA” دسترسی داشته باشند تا فعالیت های بازی را در منطقه خود هماهنگ کنند. Discord همچنین میزبان سرورهای تأیید شده است که به عنوان انجمن رسمی انجمن که توسط استودیوهای بازی و سایر نهادهای قابل توجه ایجاد شده است، شناخته می شود، جایی که طرفداران می توانند با یکدیگر و با توسعه دهندگان تعامل داشته باشند.

دیسکورد چیست

دیسکورد چیست

راه اندازی سرور خود برای Discord بسیار آسان است. یک لیست عمودی که در سمت چپ برنامه نمایش داده می شود سرورهایی را که در حال حاضر بخشی از آنها هستید را نشان می دهد و امکان جابجایی یکپارچه بین آنها را فراهم می کند. برای ایجاد یک سرور جدید، به سادگی نماد Plus را پیدا کنید، جایی که می توانید یک نام وارد کنید و به صورت اختیاری یک عکس برای شخصی سازی آن آپلود کنید. پس از آن، یک مکان سرور مناسب برای شما انتخاب کنید، و voilà! سرور شما اکنون ایجاد شده است و Discord پیوندی برای دعوت از دیگران برای پیوستن ایجاد می کند.

هنگامی که وارد سرور خود شوید، لیست هایی را برای کانال های صوتی و متنی خواهید دید که به راحتی در سمت چپ صفحه قرار گرفته اند. افزودن و نام‌گذاری کانال‌های جدید، به لطف نمادهای پلاس که در بالای هر فهرست قرار دارند، سریع و ساده است. علاوه بر این، هر کانال تنظیمات کنترلی مختلفی را ارائه می‌کند که امکان سفارشی‌سازی مانند تنظیم آن‌ها به‌عنوان خصوصی و فقط دعوت‌شده را فراهم می‌کند، همچنین مشخص می‌کند که چه کسی می‌تواند پیوندهای دعوت ایجاد کند.

سوالات متداول درباره دیسکورد چیست 

Discord چقدر هزینه دارد؟

اکثر ویژگی های Discord بدون هیچ هزینه ای در دسترس هستند. هیچ هزینه ای برای پیوستن یا ایجاد سرور وجود ندارد. با این حال، خدمات خاصی وجود دارد که نیاز به پرداخت دارند.

شما این امکان را دارید که حساب خود را با Discord Nitro یا Nitro Classic ارتقا دهید، که دومی جایگزین کمی ارزان‌تر است و ویژگی‌های کمتری نسبت به نسخه کامل ارائه می‌دهد.

ارتقاء نیترو به جای سرور شما به حساب شما گره خورده است. بسیاری از ویژگی های مرتبط با Nitro به جای پروفایل شما به نفع حساب شما هستند. با این وجود، Nitro به مزایایی که به مدیریت سرور کمک می کند، دسترسی می دهد، مانند بهبود وضوح در طول پخش زنده و پس زمینه های اضافی برای تماس های ویدیویی.

برای باز کردن تمام ویژگی‌ها برای سرور خود، باید روی تقویت سرور سرمایه‌گذاری کنید. سطوح تقویت بالاتر مزایایی مانند کیفیت صوتی برتر و افزایش گزینه های سفارشی سازی را به سرور شما ارائه می دهد.

پیشنهاد خرید: خرید بازی fc24

مشترکین Nitro دو Boost رایگان دریافت می کنند. با این حال، برای دسترسی به بالاترین سطوح، Boost های اضافی باید خریداری یا از طریق هزینه های دیگر کاربران در سرور شما به دست آید.

ربات های Discord چیست؟

ربات ها برنامه های کوچکی هستند که برای شبیه سازی کاربران روی سرور شما طراحی شده اند و وظایف مختلف را خودکار می کنند. آنها را به عنوان دستیاران مفیدی در نظر بگیرید که قادر به انجام فعالیت های خاص هستند. به عنوان مثال، ربات‌های خاصی تجزیه و تحلیل سرور پیشرفته را ارائه می‌دهند یا در مدیریت سرور کمک می‌کنند. حتی ربات هایی برای ساخت ربات های دیگر در دسترس هستند.

قالب سرور دقیقا چیست؟

یک الگوی سرور به عنوان طرحی برای ساختار اساسی سرور Discord عمل می کند. این الگوها کانال‌های سرور، موضوعات کانال، نقش‌ها، مجوزها و تنظیمات پیش‌فرض را مشخص می‌کنند.

دیسکورد چیست

دیسکورد چیست

شما این امکان را دارید که از قالب های از پیش ساخته شده Discord، قالب هایی که از وب سایت های شخص ثالث تهیه شده اند استفاده کنید، یا قالب های خود را از ابتدا ایجاد کنید.

آیا تبلیغات در Discord مجاز است؟

نه، Discord یک پلت فرم اجتماعی بدون آگهی است. بنابراین، اگر می‌خواهید برند خود را در Discord تبلیغ کنید، باید یک سرور اختصاصی برای جامعه خود ایجاد کنید.

سخن نهایی درباره دیسکورد چیست

چه ترجیح می دهید به Discord روی دسکتاپ یا لپ تاپ خود یا از طریق وب دسترسی داشته باشید، می توانید آن را در discordapp.com پیدا کنید. برای استفاده در حین حرکت، به سادگی برنامه را دانلود کنید، این برنامه برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های اندروید و iOS در دسترس است. برای دریافت برنامه مناسب برای دستگاه خود، از فروشگاه Google Play یا فروشگاه برنامه iTunes دیدن کنید. علاوه بر این، Discord در Xbox برای علاقه مندان به بازی قابل دسترسی است. امیدوارم از محتوای دیسکورد چیست به نحواحسنت استفاده کرده باشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 11 =