بلاگ

١٧ راهنمايي اساسي از برترين هاي فيفا آلتيميت تيم

١٧ راهنمايي اساسي از برترين هاي فيفا آلتيميت تيم: (بازيكن هاي حرفه اي و ستاره هاي يوتيوب)

از دفاع بگیر تا زمان مناسب خرید بازیکن در آلتیمیت، ما… به لطف ستاره های اینترنتی که خبره ی این کار هستن، کل فیفا 22 رو براتون ساده کردیم…

توصیه ی چسنوید:

1. تو بازی هاتون صبور باشید

هر وقت یه بازیکن تازه کار ازم می پرسه که چطور می تونه تو بازی ماهرتر بشه، من همیشه یک کلمه در جواب بهش می گم: صبر.

همه دلشون می خواد زمین رو شخم بزنن، یه تیکی تاکای تماشایی رو به نمایش بذارن و مثل سول کمپبل تو یه بازی بارونی تکل بزنن، اما همون يه ثانیه ی اضافه ای که تفکر می کنی و یه پاس یا تکل بهتر رو پیاده می کنی باعث پیشرفت عظیمی تو بازی تهاجمی و تدافعی ت می شه.

(شاید این اصطلاح لوس به نظر بیاد، اما اینجا خیلی کاربردیه: کار نیک کردن از پر کردن است!)

توصیه ی رایان پسوئا

2. جاهای تنگ ندویید

(ول کردن دکمه ی دوندگی (R2) در موقعیت های تنگ دریبل زنی، می تونه حسابی کمک تون کنه تا مالکیت توپ رو از دست ندین.)

3. از دریبل های جدید استفاده کنین

یه ویژگی جدید و مفید که امسال به بازی اضافه شده، دریبل به دکمه ی (R1) هست. این دکمه کمک می کنه تا در موقعیت های تنگ و دم خط کرنر صاحب توپ بمونین. وقتی می خواین حریف رو از پیش رو بردارین، دکمه ی (R1) رو نگه دارین تا توپ رو راحت تر حفظ کنین.

١٧ راهنمايي اساسي از برترين هاي فيفا آلتيميت تيم: (بازيكن هاي حرفه اي و ستاره هاي يوتيوب)

4. شکل دفاعی تون رو حفظ کنین

(حین دفاع، مطمئن بشین که مدافع هاتون از استراتژی دفاعی شون خارج نشن. خط میانی رو به عقب برگردونین تا مدافع هاتون رو حمایت کنن، زمانی هم که خط میانی خیلی دور هستن، مستقیماً با مدافع ها حالت تدافعی رو ادامه بدین.)

توصیه ی فولی

5. سرعت، مهم تر از همیشه

(سرعت بسیار حائز اهمیته… مهم تر از سال های قبل. برای همین هم داشتن مهاجمین و مدافعین سریع مثل “جو گومز و رودریگو” کلیدی هستن.)

6. پاس بده و در برو

(از نظر من، بین مکانیزم های جدید فیفا، مهم ترینش پاس مستقیم و فراری هست که EA به بازی اضافه کرده. در بخش تمرینات پاس مستقیم و فرار رو تمرین کنین… اين كار می تونه در مسابقات بسیاری کمک حال تون باشه.)

7. بازیکن های آلتیمیت تیم رو بعد از آخر هفته بخرین

یه توصیه ی عالی دیگه: اگه به دنبال خرید یه تیم جدید هستین، پیک ارزون ترین قیمت معمولاً روز یکشنبه و دوشنبه ست… درست بعد از تعطیلات آخر هفته. اون زمانه که قیمت تمام بازیکن های مورد علاقه تون اقتصادی می شه… البته دوباره در طول هفته دچار تورم می شه.

توصیه های ونی:

8. به تلاش ادامه بدین و مثبت باشین

وقتی می خواین پیشرفت کنین و بهترین بشین هیچی آسون نیست. برای پیشرفت باید زمان و انرژی بذارین و به راهنمایی هایی که بهتون می شه عمل کنین. تلاش مهمه، چون هرچی بیشتر زمان بذاری، بیشتر در مورد بازی یاد می گیری و می فهمی که چه کارهایی به شیوه ی بازیت بیشتر میاد.

همچنین یادتون باشه که باختن به معنی پیشرفت نکردن نیست، به جای عصبی شدن از باخت هاتون یاد بگیرین و پیشرفت کنین.

١٧ راهنمايي اساسي از برترين هاي فيفا آلتيميت تيم: (بازيكن هاي حرفه اي و ستاره هاي يوتيوب)

9. حین دفاع فضا ندین

این بخش، همون چیزیه که من می خوام توش بیشترین پیشرفت رو داشته باشم. یه دفاع رو از موقعیت دفاعی ش خارج می کنم و سعی می کنم پرس زودتر از موعد رو اعمال کنم… به فضاهای خالی ای هم که با این کار ایجاد می کنم، فکر نمی کنم!

این کار باعث می شه که حریف به راحتی بهم حمله کنه، پس کاری که باید انجام بدم (شاید بعضی از شما هم به دردتون بخوره) اینه که صبور باشم و به قدم بعدی فکر کنم. آخه خالی کردن فضا برای حمله ی راحت حریف، چجور نقشه ایه؟

10. مهارت های دریبل زنی رو یاد بگیر

هر سال یه سری حرکت های شاخ اضافه می شن که زیادی قوی هستن. باید بفهمی اون حرکت ها چیا هستن و به سبک بازی ت اضافه شون کنی.

مثلاً، تو فیفا 20 حرکت (درگ بک) و فیفا 19 حرکت (ال تورنیدو) شاخ بود. همه ساله یه حرکاتایی اضافه می شن که اصلاً روند بازی رو برات تغییر می دن… از نظر من حرکت های (الاستیکو) و (فلیپ-فلاپ)، بهترین های امسال بودن.

این مهارت های دریبل زنی خیلی سریع پیاده می شن و دفاع در برابرشون هم خیلی گیج کننده ست، البته بستگی داره چطور انجام شون بدی. منتظر باشین، چون قراره حركات اين چنين رو تو مسابقات حرفه ای امسال زیاد ببینین.

توصیه های ریچارد باکلی:

11. از باختن نترسین

یکی از نقل قول های مورد علاقه ی من اینه: (شما شکست نمی خوری، یا می بری یا یاد می گیری). وقتی تو فیفا یه بازی رو می بازی از حریف ت بازی یاد بگیر… چی شد که گل زد؟ از چه ترکیبی استفاده می کرد؟ یادگیری از همبازی ها و آدم های دیگه بهتر از هر چیز دیگه ای بهت درس می ده.

12. بازی بازیکن های حرفه ای رو بشین و ببین

دیدن بازی حرفه ای ها یه راه سریع برای فهمیدن مکانیزم های جدید بازی و تأثیرگذارترین تاکتیک های موجوده. این تاکتیک ها تو فیفا چراغ راه تون می شن و قطعا به بردهاتون تو FUT champions کمک می کنن.

13. حین دویدن از حالت دستی استفاده کنین

پارسال تو فیفا می تونستین تمام دوندگی های به سمت توپ رو کنترل کنین، یعنی می تونستین مکان حرکت خطی بازیکن ها در یک سوم نهایی رو کنترل کنین. عادت کردن بهش کمی زمان بره، اما به سادگی با فشردن دو آنالوگ به سمت هم می تونین بازیکن های بدون توپ رو آزادانه حرکت بدین و حملات زهرداری رو اعمال کنین.

14. بازی استريمرها رو برای یادگیری (یا لذت) تماشا کنین

چیزی که شدیداً می تونه به بازیکن های فیفا کمک کنه دسترسی به استریمرهاست. در هر زمینه ای کمک بخواین، یه استریمر پیدا می شه که کارتون رو راه بندازه. تبادل برای سکه گرفتن، بازیکن های رقابتی ای که نشون می دن چه روش هایی جواب می ده و چه روش هایی از رده خارجه و استریمرهایی که ترکیب ها رو نقد و بررسی می کنن، همه و همه توی کانال های استریمرها انجام میشه.

یادگیری این نکات از استریمرها می تونه تجربه ی خیلی بهتری از بازی بهتون بده و شاید حتی چیزهایی رو نشون تون بده که هیچوقت فکر نمی کردین ممکن باشه. همچنین، با این کار به جوامع گیمری خیلی باحالی ملحق می شین!

15. در آلتیمیت تیم از این آپشن ها استفاده کن: (Rivals – Squad Battles – Objectives)

رسیدن به یک اکانت با شکوه اون هم خرج کردن یه قرون پول، لذتبخشه ولی اگه کارت رو بلد نباشی می تونه بسیار ترسناک باشه. توصیه ی من به شما اینه که هرچه زودتر وارد بشین رو تلاش تون رو روی Rivals و Squad Battles بذارین.

امسال توی بخش rivals می تونین همون اول کار با انتخاب دیویژن و انجام پنج بازی، کلی سکه دریافت کنین! بعد از اون پیشنهاد می کنم بعضی Squad Battles رو انجام بدین، چون جایزه شون قابل تبادله و ممکنه اگه بخت باهاتون یار باشه، پول خوبی به جیب بزنین.

آخرین مورد، اگه جای شما باشم روی بخش مأموریت ها (objectives) تمرکز می کنم و از طریق بازی پک و سکه به دست میارم!

توصیه ی برندون اسمیت:

16. جدیدترین ها رو ياد بگیر!

به نظر سخت میاد نه؟ اما در واقعیت سخت نیست، هر سال یه سری ویژگی های جدید به بازی اضافه می شه تا بازی تون پیشرفت کنه. امسال چندین تغییر تو بخش دوندگی های خلاقانه ی بازیکن ها، جاگیری و پاسکاری، اضافه شده. یکی از این ویژگی ها از نظر من دوندگی های خلاقانه ی بدون توپ بود، که با این کار برای مهاجم هام موقعیت های بهتری ایجاد می کنه.

17. با کسایی بازی کن که ازت سرتر هستن

تنها راهی که به واسطه ش می تونی تو فیفا پیشرفت کنی، اینه که رفیق ضعیف ت که هر دفعه شش تایی ش می کنی رو بیخیال بشی و با ورود به دنیای FUT Rivals & FUT Champions خودت رو بسنجی. اونجاست که بهترین بازیکن ها همدیگه رو ملاقات می کنن!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *