بلاگ, معرفی بازی

بازی شبیه The Last Of Us

بازی شبیه The Last Of Us

بازی شبیه The Last Of Us : انسان بودن، ایجاد پیوندها و وابستگی ها، و مراقبت از دیگران. آن فضائل مطمئناً منجر به مرگ شما در دنیای پسا آخرالزمانی مانند The Last of Us خواهد شد. این یک داستان دلخراش است، مملو از لحظات تلخ و تاریک با صحنه‌های بسیار کم‌رنگ. بازی اکشن-ماجراجویی مورد تحسین Naughty Dog خود را به عنوان یک کار بزرگ در صنعت تثبیت کرد.

اما The Last of Us سال ها پیش منتشر شد و زمان آن رسیده که عناوین بیشتری را بررسی کنید. ماندن روی یک عنوان خوب نیست. صنعت بازی این روزها مجموعه کمیاب از عناوین شایسته دارد. اما با کاوش در زمین، 8 بازی مانند The Last of Us پیدا کردیم که به همان اندازه تاریک و افسرده هستند.

1: A Plague Tale Requiem

بازی شبیه The Last Of Us

بازی شبیه The Last Of Us

تاریخ انتشار: 18 اکتبر 2022
پلتفرم ها: ویندوز، پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری X|S

A Plague Tale Requiem داستانی قدرتمند را روایت می کند که هوگو و آمیشیا در خط مقدم هستند. شبیه به Last of Us، شخصیت ها وظیفه زنده ماندن را دارند. جوندگان مبتلا به بیماری در قرن چهاردهم فرانسه را ویران می کنند و شخصیت ها برای درمان راهی سفر می شوند.

پیشنهاد خرید: خرید اکانت قانونی wwe 2k23

Stealth یکی دیگر از جنبه های کلیدی است که در آن بازی DNA را با The Last of Us به اشتراک می گذارد. شخصیت ها در به تصویر کشیدن، شخصیت پردازی و بازی خود سرشار از زندگی و سورئال هستند. مناظر زیبا و شهرهای شلوغ را می بینیم. اما هر زمان که همان شهرها توسط طاعون ویران می‌شوند، طعم تلخ و در عین حال تأثیرگذار برای ما باقی می‌ماند. وقتی نوبت به داستان‌گویی، مبارزات مخفیانه و انیمیشن‌های زندگی می‌رسد، A Plague Tale: Requiem مطمئناً به شما احساس اطمینان می‌دهد که The Last of Us.

2:Before Your Eyes

بازی شبیه The Last Of Us

بازی شبیه The Last Of Us

تاریخ انتشار: 8 آوریل 2021
پلتفرم ها: ویندوز، macOS، اندروید، iOS

Before Your Eyes از نظر اکشن-ماجراجویی، مخفی کاری و داستان‌گویی چندان شبیه The Last of Us نیست، اما آنچه را که به اشتراک می‌گذارد، روایت است. گفتن این که غم انگیز، تاریک و افسرده کننده است، دست کم گرفتن است. برای گیمری که به اکثر بازی‌ها تکان نمی‌خورد یا واکنش نشان نمی‌دهد، این بازی واقعاً مرا تحت تأثیر قرار داد.

شما با وب کم خود بازی را کنترل می کنید و هر زمان که پلک بزنید، بازی به موقع به جلو می رود. به عنوان قهرمان داستان، شما وظیفه دارید در طول مسیر انتخاب هایی داشته باشید. بدون ارائه چیزهای زیادی در مورد بازی، دارای یک موسیقی متن قانع کننده، یک سبک هنری زیبا، و صداگذاری شگفت انگیز، شبیه به The Last of Us است.

مدت زمان بازی فقط 2 ساعت است. برخلاف TLOU که در آن یک شخصیت دوست داشتنی به دلیل حمله زامبی ها می میرد، این بازی در واقعیت پایه گذاری شده است. این داستانی است که قابل ربط است و حتی ممکن است در زمان واقعی در خانه شخصی خود اتفاق بیفتد و این همان چیزی است که آن را بسیار تأثیرگذار می کند.

3: Red Dead Redemption 2

بازی مانند The Last Of Us

بازی مانند The Last Of Us

تاریخ انتشار: 26 اکتبر 2018
پلتفرم ها: پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری S|X، ویندوز

Rockstar واقعاً بعد از اینکه GTA 4 و Red Dead Redemption 2 از این موضوع چشم پوشی نکرد شروع به کاوش در برخی از روایت های پیچیده کرد. مانند The Last of Us، RDR2 شخصیت های به یاد ماندنی را به ما ارائه می کند. گروهی متنوع که با هم متحد می شوند تا رویای آمریکایی را جستجو کنند. روابط باند Van Der Linde از طریق آشفتگی درونی شروع به لغزش می کند.

پیشنهاد خرید: خرید گیفت کارت پلی استیشن

آرتور مورگان شخصیتی واقعی و باورپذیر را با حس اخلاقی خود ارائه می دهد. او مشعل را به جان مارستون می‌سپارد، مردی که توسط شیاطین خود و قهرمان بازی اصلی Red Dead Redemption مشکل دارد.

با مناظر فوق واقع گرایانه و مبارزات و گیم پلی عمداً کند و تأثیرگذار، مانند The Last of Us، عناصر داستان گوی سورئال را به اشتراک می گذارد. شما در حال سواری هستید زیرا داستان طولانی اما قانع کننده است و بازیکن را همیشه درگیر می کند.

4: Bioshock Infinite

بازی شبیه The Last Of Us

بازی شبیه The Last Of Us

تاریخ انتشار: 26 مارس 2013
پلتفرم ها: ایکس باکس 360، پلی استیشن 3، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس سری S|X، ایکس باکس وان، ویندوز

آخرین قسمت از سری Bioshock، Infinite شما را در میان راز پیدا کردن یک دختر به عنوان کارآگاه بوکر دیویت می‌اندازد. شما در شهر کلمبیا، بسیار مذهبی و به همان اندازه نژادپرست، به رهبری پدری آشفته، کامستاک، جستجو می کنید.

این یک داستان عجیب، عجیب و غم‌انگیز است که با پیشرفت بازی به تدریج آشفته می‌شود و پسر باعث می‌شود چیزهای زیادی را زیر سوال ببرید. این بازی دقیقاً مانند The Last of Us به دلیل داستان‌گویی تاثیرگذارش جذاب و غوطه‌ور است اما از نظر گیم‌پلی تندش متضاد است.

لحظات پایانی بازی با افشاگری های تغییر دهنده داستان به ما ارائه می کند که وقتی برای بار دوم آن را امتحان می کنید، معنای جدیدی به بازی می بخشد. و مطمئناً، قرار است دوباره پخش شود. Bioshock Infinite شما را در شهر کلمبیا و فضای سیاسی متناقض و روایت مذهبی آن غرق می کند. اگر The Last of Us را دوست دارید، Bioshock Infinite را دوست خواهید داشت.

5: Nier: Automata

تاریخ انتشار: 10 مارس 2017
پلتفرم ها: پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری X|S، نینتندو سوییچ، ویندوز

می‌خواهید یک بازی پسا آخرالزمانی دیگر مانند The Last of Us، Nier: Automata از نظر محیط و محیط مناسب با این دسته‌بندی باشد، اما این تمام چیزی است که با عنوان Naughty Dog به اشتراک می‌گذارد. به غیر از این، این یک بازی هک اند اسلش زیبا است که گیم پلی ضربتی، مضحک و دکمه ای را ارائه می دهد.

پیشنهاد خرید: خرید اکانت قانونی ps5

درست مانند Last of Us، طرح اصلی بازی بسیار قانع کننده است. این داستانی درباره اندرویدها است که در ماموریت نجات بشریت هستند، اما شما آن را تنها در یک بازی به دست نخواهید آورد. در واقع، پنج پایان برای رفتن وجود دارد و شما متوجه خواهید شد که چرا بازی پس از دستیابی به پایان واقعی ارزش آن را دارد.

Nier: Automata کاراکترهای خود را تنظیم نمی کند یا آنها را نمی سازد. بیشتر روی داستان تمرکز دارد که هنوز هم شگفت انگیز است. همه‌جانبه و از نظر بصری تأثیرگذار است، شبیه به The Last of Us، اما در طعمی کاملاً متفاوت.

6: Spec Ops: The Line

Spec Ops: The Line

تاریخ انتشار: 26 ژوئن 2012
پلتفرم ها: ایکس باکس 360، پلی استیشن 3، ویندوز، ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس سری S|X

Spec Ops: The Line چیزی کم ندارد، و من واقعاً نمی توانستم این احساس را بدون فحش دادن بیان کنم. شروع می شود و اولین تصورات را از یک تیرانداز نظامی دیگر به نمایش می گذارد، اما به زودی در اعماق وحشت جنگ فرو می رود.

مارتین واکر برای «نجات» ساکنان و فرمانده کنراد ساکن برج خلیفه در پوسته دبی حرکت می کند. همانطور که مسیر خود را طی می کنید، با لحظاتی گرافیکی و فوق واقع گرایانه مواجه می شوید که کاملاً بر داستان گویی در بازی های مدرن برتری دارد. در کتاب من، قطاری از طریق The Last of Us می‌گذرد، اما آنها روایت‌های کاملاً متفاوتی هستند که بر جنبه‌های تاریک و تلخ زندگی مشابه تمرکز دارند.

در پایان، شما واقعاً مطمئن نیستید که چه اتفاقی افتاده است. آیا کنراد واقعاً آنتاگونیست بود یا واکر بود؟ این یک بازی هیجان‌انگیز روان‌شناختی و یک بازی ترسناک است که ذهن و قدرت ذهنی بازیکن را برای ارائه بهترین بازی‌های خود جذب می‌کند.

7: Max Payne 3

Max Payne 3

تاریخ انتشار: 15 می 2012
پلتفرم ها: ویندوز، پلی استیشن 3، ایکس باکس 360، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری S|X

مطمئناً، کتاب‌ها و فیلم‌ها رسانه‌های مناسبی می‌سازند، اما بازی‌های ویدیویی مظهر رسانه یک نویسنده هستند و Max Payne 3 این را ثابت می‌کند. بازی دارای صحنه های متعددی است که درست بین سکانس های گیم پلی بازی وجود دارد و کنترل را از بازیکن سلب می کند، اما این یک روایت منحصر به فرد و جذاب را ایجاد می کند.

مانند The Last of Us، شما وارد داستان مردی با گذشته‌ای آشفته به نام مکس می‌شوید که نقش یک محافظ خصوصی را بازی می‌کند، اما همه چیز به بدترین حالت تغییر می‌کند. این بازی دارای صحنه‌های سینمایی پر از شکوفه، نورهای روشن و انحراف رنگی است که در نگاه اول کمی بیش از حد است، اما به زودی با تم و بافت بازی یکنواخت می‌شود.

پیشنهاد خرید: خرید ps5

مانند The Last of Us، مکس پین 3 نابخشودنی، خشن و خشمگین است و سرهایش بر اثر برخورد گلوله از هم جدا می شوند، چیزی که اکنون در جدیدترین آثار راک استار وجود ندارد. از نظر داستان گویی خشن، ساینده و غیرقابل معذرت خواهی است و داستان افسرده کننده مکس را بیش از پیش فراگیر می کند.

8: Hellblade: Senua’s Sacrifice

بازی شبیه The Last Of Us

بازی شبیه The Last Of Us

تاریخ انتشار: 8 آگوست 2017
پلتفرم ها: نینتندو سوییچ، ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس سری S|X

بازی ای که مانند یک فیلم اجرا می شود، فداکاری Hellblade Senua ادراکات دیداری و شنیداری بازیکن و قهرمان داستان را شکار می کند و ذهن شما را ویران می کند. این یک چیز را روشن می کند، بازی قابل اعتماد نیست. به شما هیچ HUD داده نمی شود، هیچ نشانگر هدفی ندارید، و باید به توهمات تکیه کنید تا راه خود را در داستان باز کنید.

مبارزه چیزی بیش از یک پیش غذا نیست که به خاطر تعامل اضافه شده است، اما مرگ بیش از حد ممکن است منجر به حذف فایل ذخیره شده شما شود و شما را مجبور کند از ابتدا شروع کنید. این یک داستان غم انگیز از رنج یک قهرمان است که با اجرای خام و معتبر و انیمیشن های قهرمان داستان تقویت شده است.

این یک فیلم قابل پخش است، روایتی است که باید از آن استفاده کرد، مزه کرد و از آن لذت برد، تقریباً شبیه به The Last of Us.

9:Resident Evil 2

remake Resident Evil 2 یک ورودی ترسناک در این فرنچایز است که فضای تاریک تری دارد. چشم انداز بالای شانه بازی به تجربه لئون و کلر در نبرد با زامبی ها ضربه هیجان انگیزی می بخشد. علاوه بر این، کشف علت شیوع ویروسی جالب است.

بازیکنان Resident Evil 2 در حالی که با دشمنان زامبی شده خود روبرو می شوند، رابطه محافظتی لئون و کلر را دوست دارند. قهرمان‌ها با بازماندگان دیگر جفت می‌شوند تا در حین ایجاد پیوندهای جدید، آنها را زنده نگه دارند. فضای ترسناک Resident Evil 2 و طرح جذاب آن مورد توجه طرفداران The Last of Us قرار می گیرد.

10:Days Gone Has A Zombie

Days Gone یک بازی زامبی جهان باز است که در آن قهرمان داستان، دیکن، تلاش می کند همسر گم شده خود را پیدا کند. دنیایی را به تصویر می‌کشد که در آن مردم باید خود را با حضور مردگان سازگار کنند. زامبی‌ها توانایی دویدن و تعقیب بازیکنان را دارند، اگر به سرعت از بین نرفتند. دوام آنها آنها را به نسخه ای بسیار سخت از مردگانی تبدیل می کند که به ندرت در چشم انداز بازی دیده می شود.

پیشنهاد خرید: خرید دسته ps5

سکانس‌های پر آدرنالین Days Gone احساسات مشابهی را در طرفداران The Last of Us برمی‌انگیزد وقتی که بازی دوم به سرعت بالا می‌رود. هر دوی این بازی‌ها موضوعی مشترک دارند که شخصیت‌ها را به هم پیوند می‌دهند. Days Gone لحن سریعی دارد که بر اکشن تاکید دارد، اما شباهت‌های دو بازی واضح است.

سخن پایانی درباره بازی شبیه The Last Of Us

اگر منصف باشیم، هیچ بازی واقعاً شبیه The Last of Us نیست، این بازی ها نیز در لیست نیستند. در حالی که این لیستی بر اساس ترجیحات من است، رتبه بندی آنها جرم است، زیرا همه آنها در دسته بندی های خود دارای وزن هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =