playstation, آموزش, بلاگ

باز کردن قفل بازی در PS5

باز کردن قفل بازی در PS5

باز کردن قفل بازی در PS5 : خطاهای روی کنسول بلافاصله صاحبان را ناراحت کرد – دستگاه برای بازی و تفریح خریداری شد، نه برای حل مشکلات. به خصوص زمانی که این موضوع کاملاً سیستمی باشد خسته کننده است – از دسترسی به عناوین مورد علاقه خود از کتابخانه محروم هستید.

باز کردن قفل بازی در PS5

امروز به شما می گوییم که چگونه قفل بازی های قفل شده را در PS5 باز کنید، در آینده از مسدودیت خودداری کنید و با مجوزهای دیجیتال سونی که حقوق شما را برای استفاده از نرم افزار تعیین می کند مقابله کنید.

چرا بازی ها در ps5 قفل می شوند ؟

این کنسول برای بازی طراحی شده است و هنگامی که خطاهایی مانند «من نمی توانم بازی را اجرا کنم» را می بینید. بررسی کنید که آیا لایسنس مناسب دارید یا خیر” شما را گیج می کند زیرا بازی از قبل بر روی کنسول شما نصب شده است و در عبور از آن پیشرفت کرده اید. به صورت بصری، این توسط یک قفل در نزدیکی میانبر برنامه نمایش داده می شود.

اکنون توضیح می‌دهیم که چرا برخی از بازی‌ها در پلی‌استیشن 5 مسدود شده‌اند. هنگامی که با مرکز خدمات سونی تماس می‌گیرید، باید داده‌هایی از جمله مدل، شماره سریال و نسخه را ارائه دهید. یعنی – برای تأیید اینکه کنسول به طور قانونی در سایت های تأیید شده خریداری شده است و محصول اصلی این شرکت است. این چیزی شبیه به برنامه ها است.

پیشنهاد خرید: خرید ps5

از زمان پلی استیشن 4، سونی تأیید حقوق استفاده از محصول – مجوزهای دیجیتال را معرفی کرده است. با این حال، حتی با قرار دادن دیسک PS4 در PS5 برای به روز رسانی نسخه، با محدودیت مواجه می شوید – هنگام بازی، دیسک باید در درایو باشد. به عبارت دیگر – مجوز در هر دو نسخه دیسک و دیجیتال بازی ها بررسی می شود. (باز کردن قفل بازی در PS5 )

انواع ظرفیت ها در کنسول های پلی استیشن

بیایید نگاهی به انواع مجوزها بیندازیم:

کامل. کافی است یک بازی را در پلی استیشن استور خریداری کنید و این عنوان به طور کامل در اختیار حساب کاربری شما خواهد بود و هیچ محدودیتی در استفاده از آن وجود ندارد. اگرچه مواردی وجود داشت که شرکت برنامه هایی را که کاربران قبلاً برای آنها پول پرداخت کرده بودند از کتابخانه حذف کرد – نمونه بارز P.T. که تحت هدایت هیدئو کوجیما توسعه یافت. اما چنین شرایطی نادر است و مربوط به حقوق مجوزهای موجود در خود شرکت ها است

موقت. لیست محصولات در اینجا گسترده تر است. اینها می توانند برنامه هایی باشند که از طریق سرویس پلی استیشن پلاس یا نسخه های بتا به دست می آیند. همه چیز با دمو مشخص است، اما بازی های هدیه PS Plus تنها در صورتی در دسترس خواهند بود که اشتراک فعالی در این سرویس داشته باشید. اشتراک یک امتیاز خوب دیگر به شما می دهد – شما می توانید ذخیره های خود را بین کنسول ها به سادگی با ارسال آنها به فضای ذخیره سازی ابری سونی منتقل کنید (کپی کردن در درایوهای فیزیکی ذخیره ها در PS4 موجود است – این عملکرد در PS5 پشتیبانی نمی شود).

باز کردن قفل بازی در PS5

باز کردن قفل بازی در PS5

حساب مشترک PS

یکی دیگر از دلایل مسدود کردن بازی ها اشتراک گذاری است. بله، می‌توانید بازی‌ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید – این امری عادی است و توسط شرکت پشتیبانی می‌شود. اما استفاده از یک حساب کاربری در کنسول های مختلف ممنوع است. استثنا ممکن است ساکنان همان خانه یا اعضای خانواده باشند. اگر از حساب خود در کنسول های دیگر (بخوانید – برای استفاده تجاری) استفاده کنید یا برنامه ها را از طریق سایت های ویژه برای اشتراک گذاری توزیع کنید، مانند مورد استفاده از تقلب ها در PS5، مسدود خواهید شد.

اشتراک خود را در خدمات پولی سونی به سرعت تمدید کنید. در غیر این صورت بازی های PS Plus مسدود می شوند و دسترسی به آنها و پیشرفت خود را از دست خواهید داد.

در نتیجه – با دوستان بازی کنید و با خانواده به اشتراک بگذارید، اما دسترسی به حساب را به اشخاص ثالثی که از بستگان شما نیستند، نفروشید یا انتقال ندهید.

نحوه باز کردن قفل بازی های PS5 برای سایر کاربران

سرویس PS Plus برخلاف پشتیبانی از فناوری ردیابی پرتو در زمان پلی استیشن 3 ظاهر شد. و این PS Plus است که به بازگشت دسترسی به برنامه های مسدود شده کمک می کند.

اگر هدف شما این است که دسترسی به بازی‌ها را از کتابخانه به شخص دیگری بدهید، دستورالعمل‌های نحوه اشتراک‌گذاری بازی با یک دوست در PS5 را دنبال کنید. ( باز کردن قفل بازی در PS5 )

پیشنهاد خرید: خرید گیفت کارت پلی استیشن آمریکا

اگر بازی شما بعد از گیم‌شیر مسدود شد چه باید کرد؟

اگر دوستی را از فهرست حساب های مورد اعتماد خود حذف کنید، دسترسی به محصولات کتابخانه شما را از دست خواهد داد. برای به دست آوردن مجدد دسترسی هنگامی که بازی های پلی استیشن 5 پس از گیم شار مسدود می شوند، باید این کار را انجام دهید.

 • وارد حساب کاربری خود در کنسول دوست خود شوید؛
 • به تنظیمات، دایرکتوری «کاربران و حساب‌ها» و زیربخش «سایر» بروید.
 • مورد «اشتراک گذاری کنسول و پخش آفلاین» را پیدا کنید.

به این ترتیب، به دوستی از کنسول خود اجازه می‌دهید تا به کتابخانه شما دسترسی داشته باشد، حتی زمانی که کنسول شما به اینترنت متصل نیست یا خاموش است.

مهم! شما فقط می توانید یک کاربر را به اشتراک گذاری متصل کنید. وقتی سعی می‌کنید به دیگران بپیوندید، مجوزهای قبلی غیرفعال می‌شوند (حذف نمی‌شوند و ممنوعیت به همه حساب‌ها توزیع می‌شود). و اگر متوجه شدید که کنسول به کندی کار می کند، اگرچه اینترنت دستگاه های دیگر سریع است، ما به شما خواهیم گفت که چگونه این مشکل را به سرعت برطرف کنید.( باز کردن قفل بازی در PS5 )

بازی های قفل شده حذف نصب

اگر به عناوین مسدود شده نیاز ندارید، می توانید آنها را حذف کنید. سه روش موجود است:

 1. حذف از صفحه اصلی با استفاده از دکمه “گزینه ها”؛
 2. به کتابخانه بروید – “مجموعه ها” و از لیست، بازی های PS5 مسدود شده در کتابخانه را حذف نصب کنید.
 3. نظیمات را باز کنید، برگه “حافظه”، زیربخش “حافظه کنسول” – مورد “بازی ها و برنامه ها” را باز کنید.

گزینه سوم ترجیح داده می شود، زیرا لیست شامل همه برنامه های نصب شده روی درایو است، نه تنها برنامه هایی که به صفحه اصلی اضافه شده یا از کتابخانه نصب شده اند.

باز کردن قفل بازی در PS5

باز کردن قفل بازی در PS5

 

 

بازیابی مجوز PS4 و PS5

در نهایت، اجازه دهید در مورد بازیابی مجوز برای نسخه های دیجیتالی بازی ها از نسل گذشته و فعلی کنسول ها صحبت کنیم.

پیشنهاد خرید: خرید اکانت قانونی PS5

چرا لایسنس ها را بازیابی کنیم ؟

به طور کلی، برای رفع مشکلات دسترسی

 1. ظاهر یک قفل در نزدیکی بازی (لاک اوت)؛
 2. برنامه نمایش داده نمی شود، به روز رسانی نصب شده وجود ندارد، و راه اندازی مجدد از حالت ایمن کمکی نمی کند، و همچنین نصب مجدد برنامه.
 3. خرابی های مکرر در بازی، خراب شدن با خطای CE-34878-0 (مفید است اگر نمی خواهید بازنشانی به تنظیمات کارخانه انجام دهید، اگرچه می توان پیشرفت را ذخیره کرد).
 4. مکان خرید فروشگاه پلی استیشن وجود ندارد. نحوه پیوند دادن کارت های پرداخت در اینجا گفته شد.
 5. مایش نادرست پخش زنده به هر حال، کنسول فقط برای بازی ها طراحی نشده است – این یک کلیشه است. به راحتی می توانید یوتیوب یا نتفلیکس را مستقیماً از کنسول تماشا کنید. به خصوص اگر عناوین بعدی را دوست دارید و از قبل می دانید که چگونه تلویزیون 4K مناسب را برای PS5 انتخاب کنید.

مهم: بازیابی مجوز، ذخیره‌ها و تنظیمات کاربر شما را حذف نمی‌کند. می توانید بازی های قدیمی PS4 را روی PS5 اجرا کنید. نکته اصلی این است که دیسک را به درستی در درایو قرار دهید و منتظر بمانید تا نصب کامل شود – در غیر این صورت، کنسول ممکن است خود برنامه حذف شده را حذف کند.

 

نحوه بازیابی

روند بازیابی برای کنسول های نسل پنجم و چهارم مشابه است:

 • به منوی تنظیمات بروید. اگر بخشی برای مدیریت داده‌ها و حساب‌های کاربر داشته باشید، به شما کمک می‌کند.
 • سپس “سایر” و “بازیابی مجوزها” را انتخاب کنید.
 • منتظر بمانید تا فرآیند تکمیل شود و به برنامه های مشکل دار بروید – دسترسی باید بازیابی شود.

اگر بازیابی مجوز کمکی نکرد، حساب در بسیاری از کنسول ها استفاده می شود – آن را حذف کنید، آن را روی دو کنسول سونی بگذارید و دوباره امتحان کنید.

این مقاله به نحوه باز کردن قفل بازی‌های PS4 در PS5 و انواع مختلف برنامه‌های قفل‌شده – با قفل، اشتراک یا تغییر وضعیت پس از اشتراک‌گذاری بازی پرداخته است. با اکثر آنها، می توانید قفل را بردارید و به پخش انحصاری های پلتفرم PS5 در 4K 120 FPS ادامه دهید. اگر نمی‌توانید با حذف نصب بازی با ایمنی و نصب مجدد آن، مشکل را برطرف کنید، برای سؤالات مربوط به کار برنامه‌ها و بازی‌ها با پشتیبانی فنی سونی تماس بگیرید. توصیه می‌کنیم از چت‌بات‌ها یا تماس‌ها استفاده کنید – بنابراین احتمال دریافت پاسخ به سرعت در مقایسه با آدرس از طریق ایمیل افزایش می‌یابد. ( باز کردن قفل بازی در PS5 )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + یازده =