اخبار, بلاگ

نینتندو سوییچ به عنوان پرفروش ترین کنسول تاریخ رکوردشکنی می کند؟

نینتندو سوییچ به عنوان پرفروش ترین کنسول تاریخ رکوردشکنی می کند؟
آیا نینتندو سوییچ می تواند پرفروش ترین کنسول بازی تمام دوران باشد؟

نینتندو در آخرین گزارش‌های درآمد خود، رسماً اعلام کرد که سوییچ ۱۲۲.۵ میلیون واحد در سراسر جهان فروخته است. این بدان معناست که سوییچ از سومین کنسول برتر قبلی که Game Boy/Game Boy Color بود، پیشی گرفته است.

خرید نینتندو سوییچ

بنابراین، با تنها 30 میلیون واحد مورد نیاز برای ربودن تاج و تخت، آیا در نهایت می‌توانیم شاهد تبدیل شدن سوییچ به پرفروش‌ترین کنسول بازی در تمام دوران باشیم؟

آیا سوییچ می تواند پرفروش ترین کنسول بازی تمام دوران شود؟

اگرچه این کاملا امکان پذیر است، اما Switch باید حدود 30 میلیون دستگاه بیشتر بفروشد تا بتواند از پرفروش ترین کنسول فعلی پیشی بگیرد. پلی استیشن 2. این کاملاً غیرممکن نیست، اما با توجه به اینکه تنها 14.91 میلیون دستگاه در سال مالی 2023 فروخته شد، برای دو سال دیگر به این سطح از رشد نیاز داریم.

پیشنهاد خرید: خرید ps5

با این حال، فقط با یک دانه نمک استفاده کنید. Xbox Series X/S، کنسول پرچمدار مایکروسافت، از زمان عرضه در سال 2020 تاکنون تنها 12 میلیون دستگاه فروخته است. برای درک این موضوع، در سال مالی 2023، سوییچ در تمام سه سال عمر خود از ایکس باکس پیشی گرفت.

برای اینکه به شما نشان دهیم سوییچ در مقابل چه چیزی قرار دارد، به جدول زیر از پنج کنسول برتر پرفروش تاریخ تا فوریه 2023 نگاهی بیندازید:

ConsoleRelease YearUnits Sold
PlayStation 22000155+ million (final sales greater than reported)
Nintendo DS2004154.02 million
Nintendo Switch2017122.55 million
Game Boy & Game Boy Color1989, 1998118.69 million
PlayStation 42013117.2 million

 

 

با این حال، 14.91 میلیون دستگاه فروخته شده در سال مالی 2023 در واقع کاهش شدید 21.3 درصدی نسبت به فروش سوییچ در سال مالی 2022 است. اگر این تعداد همچنان به کاهش خود ادامه دهد، برای دستی برای رسیدن به تاج و تخت می تواند صعود سختی باشد.

بنابراین، چه چیزی می تواند باعث شود که سوییچ فروش بیشتری از پلی استیشن 2 داشته باشد؟

برای مثال، نینتندو ادعا کرد که کاهش فروش به دلیل کمبود نیمه هادی و سایر قطعات است. با این حال، نه کاملاً سطح کمبودهای همه گیر که باعث شد سوئیچ بیش از 500 دلار اسکالپ شود. آنها همچنین برای مدت کوتاهی از اینکه این کار به پایان رسیده و در حال افزایش تولید سوییچ هستند طفره رفتند.

پیشنهاد خرید: خرید دسته ps5

نینتندو همچنین باید چند مهاجم بزرگ دیگر را وارد بازار کند. در حال حاضر، دنباله مورد انتظار Breath of the Wild را داریم. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. TotK امسال عرضه خواهد شد، بنابراین می تواند فروش سوییچ را به میزان قابل توجهی افزایش دهد زیرا مدت هاست که طرفداران RPG منتظر بازی هستند.

آنها احتمالاً به یک بازی عظیم دیگر مانند Animal Crossing: New Horizons نیاز خواهند داشت که جهان را طوفانی کرد. به نینتندو بهترین سال مالی خود را در سال مالی 2021 می دهد. آیا می توانیم دنباله New Horizons را در سوییچ ببینیم؟ ما فقط می توانیم امیدوار باشیم…

اگرچه به نظر می رسد احتمال مشاهده یک مدل Switch Pro در اواخر عمر این دستگاه بسیار غیرواقعی باشد، و با انتشار Switch OLED، قطعا می تواند کاتالیزور مورد نیاز برای تبدیل Switch به پرفروش ترین کنسول تمام دوران را فراهم کند.

پیشنهاد خرید: خرید گیفت کارت پلی استیشن

Switch OLED به تنهایی شاهد افزایش 92.5 درصدی فروش در سال مالی 2023 بود، بنابراین واضح است که طرفداران صفحه نمایش بزرگتر را به قیمت کمتر ترجیح می دهند. از بین این اعداد، برای کسانی که قبلاً مالک سوئیچ نبودند، مدل حرفه‌ای می‌تواند چیزی باشد که برای اکثر دارندگان سوییچ برای خرید دومی لازم است.

بنابراین، به طور خلاصه این امکان وجود دارد که سوییچ بتواند 30 میلیون دستگاه دیگر را در دو سال آینده بفروشد. این امر باعث می‌شود تا فروش پلی‌استیشن 2 را پشت سر بگذارد و تاج و تخت را به عنوان پرفروش‌ترین کنسول بازی در تمام دوران تصاحب کند. با این حال، اگر نینتندو برنامه های بزرگی برای کنسول نداشته باشد، صعود به قله سخت خواهد بود.

شما چی فکر میکنید؟ در نظرات به ما اطلاع دهید!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *