بلاگ, نقد و بررسی

نقد و بررسی بازی Ravenlok

نقد و بررسی بازی Ravenlok : یک بازی اکشن ماجراجویی که ما را وارد دنیای وکسل های فانتزی مسحورکننده می کند. در بررسی Ravenlok خود، نگاهی به عنوان و آنچه که در این ژانر به ارمغان می آورد خواهیم انداخت.

نقد و بررسی بازی Ravenlok

برای ثبت، من هرگز نام Cococucumber را نشنیده بودم تا اینکه تحقیقات سریع خود را روی این توسعه دهنده مستقل انجام دادم. آنها Echo Generation را در سال 2021 منتشر کردند و پس از تماشای برخی فیلم‌های گیم‌پلی، من در واقع این تصور را داشتم که Ravenlok دنباله‌ای برای این بازی است زیرا شباهت‌هایی در سبک هنری وکسل دارد.

وقتی کد بازبینی دسترسی اولیه‌ام را برای این بازی دریافت کردم، سرم را خاراندم، زیرا فکر می‌کردم قبل از شیرجه زدن به Ravenlok ابتدا باید Echo Generation را بازی کنم زیرا وب‌سایت آن‌ها بازی را به عنوان بخشی از یک سه‌گانه توصیف می‌کند.

نقد و بررسی بازی Ravenlok

نقد و بررسی بازی Ravenlok

به هر اندازه که بازی ممکن است جذاب باشد آیا ارزش تکرار مجدد دارد؟ در اینجا بررسی Ravenlok من است.

داستان بازی Ravenlok

با رفتن کورکورانه به Ravenlok، خلاصه داستان این بازی است: دختری که به تازگی با خانواده اش در حومه شهر نقل مکان کرده است، آینه ای پیدا می کند که او را به این مکان جادویی به نام Dunia می برد و با موجودات عجیب و غریب ملاقات می کند. او سپس وارد ماجراجویی می شود تا راهی برای رهایی این موجودات از دست یک ملکه کاترپیلار ظالم پیدا کند.

داستان، به طور کلی، برای سلیقه من کمی ساده است و به وضوح مخاطبان جوان تر را هدف قرار می دهد. اگر Ravenlok صحنه‌های تعاملی بیشتری برای استفاده بیشتر از محیط و شخصیت‌هایش داشت، می‌توانست جالب‌تر باشد.

پیشنهاد خرید: خرید گیفت کارت پلی استیشن آمریکا

در چند ساعت اول بازی، من واقعاً کنجکاو شدم که Ravenlok چه چیزی را برای ارائه می‌دهد، و در هر گوشه و کناری کاوش می‌کردم، زیرا شما برای یافتن آیتم‌هایی که می‌توانند به پیشرفت داستان کمک کنند، به چالش کشیده شده‌اید. با این حال، هر چه بیشتر در دنیا غوطه ور می شدم، فقط احساس می کردم که چیزی در پشت این ماجراها گم شده است.

به طور کلی، Ravenlok تمام تلاش خود را کرد تا یک افسانه در یک جهان وکسل جایگزین ایجاد کند، حتی اگر به اندازه کافی برای برجسته شدن انجام ندهد.

ارائه بازی Ravenlok

طراحی محیط با کنار هم قرار گرفتن همه رنگ‌ها غوطه‌ورکننده است و مطمئناً یک نکته برجسته است. اگر می خواهید به جلد بازی آن نگاه کنید، تقریباً فکر می کردم که Minecraft Legends را به دلیل حال و هوای مشابه آن بازی می کنم.

علیرغم طراحی سطح خطی آن، من در واقع از کاوش در جهان لذت می برم – برای من به اندازه کافی جادویی به نظر می رسید که گیر کنم. یک مینی مپ خوب بود، اما با نگاهی به دیدگاه سازنده بازی، متوجه شدم که چرا نقشه ای قرار ندادند زیرا قلمرو Dunia شما را تشویق می کند تا در این دنیای الهام گرفته از Alice In Wonderland به کاوش بیشتر بپردازید.

نقد بازی Ravenlok

نقد بازی Ravenlok

اگر بخواهم به جای شروع از ابتدا و پشت سر گذاشتن صحنه های مشابه، به کاوش در بازی ادامه دهم، معرفی محتوای پایانی بازی نیز خوب بود. اگر Ravenlok گزینه‌های سختی یا حداقل چیزی شبیه به “New Game+” را نیز اضافه کرده باشد، احتمالاً برای سرعت اجرا ارزش دارد.

ای کاش تیم روی صداپیشگان نیز سرمایه گذاری می کرد تا غوطه وری بیشتری به بازی اضافه کند. اگرچه من یک کتاب‌خوان هستم و می‌توانم خواندن دیالوگ‌های شخصیت‌ها را تحمل کنم، سایر بازیکنان ممکن است در خواندن بی‌صبر شوند تا جایی که به راحتی خسته شوند و فقط به قسمت مبارزه بپردازند. اما حداقل آنها برای موسیقی متن عالی اثیری جبران کردند.

تجربه ماجراجویی بازی Ravenlok

اولین چیزی که هنگام بازی Ravenlok متوجه می‌شوم، سیستم جستجوی گیج کننده است. به عنوان مثال، من با یک شخصیت در بازی صحبت می‌کنم، سپس رابط روی صفحه ناگهان تمرکز را به یک تلاش جدید تغییر می‌دهد که اولویت را از تلاش فعال قبلی حذف می‌کند که می‌تواند جریان داستان را خراب کند.

سپس تعجب خواهید کرد که با تعداد زیادی از کوئست های پشت سر هم انباشته شده اید، نمی دانید کدام کوئست را ابتدا اولویت بندی کنید. من می‌دانم که برخی از بازی‌های RPG این «سندرم شی براق» را برای انجام مأموریت‌های تصادفی پیاده‌سازی می‌کنند، اما حداقل به ما تمایزی بین یک تلاش اصلی یا جانبی می‌دهند.

پیشنهاد خرید: خرید اکانت قانونی PS5

من همچنین فکر می کردم بتوانم از آیتم های موجود در بازی استفاده کنم. با این حال، به دلیل مکانیک‌های بازی آسان Ravenlok، نیازی به پول خرد کردن برای بمب‌ها یا حتی استفاده از آن‌ها احساس نمی‌کردم.

همچنین فکر می‌کردم که کلاه‌ها در حین بازی جلوه‌های ویژه‌ای خواهند داشت، اما آنها فقط برای لوازم آرایشی هستند.

مبارزه و گیم پلی بازی Ravenlok

انیمیشن‌های تهاجمی روان و آسان بودند، اما فاقد عمق بودند و مکانیک‌های رزمی کلی متوسط به نظر می‌رسیدند. من متوجه شدم که باس فایت یک پیاده روی در پارک است، زیرا می توانم به راحتی الگوهای حمله اولیه آنها را بخوانم. تنها باری که مرگ را به یاد آوردم مربوط به دو رئیس آخر بود.

Ravenlok با موس و کیبورد (M&K) یا گیم پد قابل بازی است. انجام این کار در M&K احساس ناخوشایندی داشت، بنابراین من ترجیح دادم به جای آن با گیم پد بازی کنم – کنترلر 8 بیتی من به طور دقیق تر.

ای کاش به غیر از انسداد محافظی که من به ندرت از آن استفاده می‌کردم، یک درین استقامتی برای داش‌ها اجرا می‌کردند – این می‌توانست Ravenlok را چالش‌برانگیزتر کند. همچنین هیچ سیستم مانایی برای توانایی‌هایی که در بازی به دست می‌آورم وجود ندارد. در عوض، من توانایی ها را اسپم کردم تا به سرعت دشمنان را از بین ببرم.

بخش آزاردهنده Ravenlok مبارزه بیش از حد ساده نبود – به دنبال موارد یا حل پازل در دنیای voxel بود. حتی در ساعات ابتدایی بازی به نقطه‌ای رسیدم که در آن چرت طولانی زدم، زیرا در آن قسمت از داستان که شما به تازگی به حومه شهر رفته‌اید، به دنبال آیتم‌های جستجوی کلیدی بودم.

دشمن در بازی Ravenlok

Ravenlok دارای تنوع زیادی از دشمنان است و من تیم را به خاطر بهترین تلاش آنها در خلاقیت تحسین می کنم. سبک هنری من را درگیر خود نگه داشت، اما ای کاش آنها مقداری افسانه برای من اضافه می کردند تا بتوانم در مورد ریشه آنها یاد بگیرم. شاید سیستمی شبیه به 9 Years of Shadows اضافه کنید.

نقد و بررسی بازی Ravenlok

نقد و بررسی بازی Ravenlok

به عنوان مثال، من به کاوش در این جنگل قارچ علاقه مند شدم، جایی که با این قارچ گریان مواجه شدم و فکر کردم که آنها کار بسیار خوبی در ترسیم ترسناک بودن آن انجام دادند. همچنین این صحنه بود که در کمین نینجاها قرار گرفتم و انتظار داشتم قبل از ورود به قلعه ملکه، یک چالش یا حتی این رئیس دیگر را پایین بیاورم.

برخوردهای رئیس مانند مبارزه با مینیون‌های معمولی بود، بنابراین من واقعاً آن حس موفقیت را احساس نمی‌کردم. اگر می‌خواستم یک راهنمای عمومی بسازم، فقط دکمه‌های حمله و جاخالی دادن را اسپم می‌کردم. اما من حدس می زنم توسعه دهندگان در Cococucumber با دسترسی به سختی پیش رفتند که این نیز قابل درک است زیرا یک افسانه است.

نتیجه نهایی بازی Ravenlok

Ravenlok یکی از آن بازی هایی است که می توانید آن را در یک روز کامل به پایان برسانید. این یک تجربه سرگرم‌کننده و همه‌جانبه است، به‌ویژه زمانی که با دشمنانی که با آن‌ها روبرو می‌شوید سر و کار دارید، اما مبارزه با بیشتر آن‌ها چندان چالش‌برانگیز به نظر نمی‌رسد. شخصیت‌های بازی واقعاً خوش‌ساخت بودند، فقط صداهایی نداشت تا بازی Ravenlok را جذاب‌تر کند به‌جای مرور دیالوگ‌های کمیک.

جدای از سیستم جستجوی گیج کننده، گزینه های دشواری اضافی بهبود کیفیت زندگی خوبی برای Ravenlok خواهد بود، به خصوص برای کهنه سربازان بازی که می خواهند تجربه چالش برانگیزتری داشته باشند. توسعه دهندگان تمام تلاش خود را کردند تا بازی را با مخفی کردن هوشمندانه موارد جستجو در دنیای وکسل جذاب کنند و آن را برای حل کنندگان معما جذاب کنند، اما همیشه به نفع بازیکن نیست.

پیشنهاد خرید: خرید ps5

از طرف دیگر، حداقل من یک توسعه دهنده جواهر مستقل دیگری را کشف کرده ام که می توانم آن را تماشا کنم و اکنون کنجکاو هستم که ببینم بازی های دیگر آنها چگونه کار کرده اند. امیدوارم Cococucumber در بازی‌های بعدی که قصد دارند عرضه کنند، پیشرفت کند زیرا یکی از بهترین هنرهای وکسلی را دارند که تا به حال دیده‌ام.

نظر شما در مورد بررسی Ravenlok ما چیست؟ نظر خود را در مورد آن در نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 18 =