بلاگ, نقد و بررسی

نقد و بررسی Like A Dragon: Ishin

نقد و بررسی Like A Dragon: Ishin

Like a Dragon: Ishin یک نسخه فقط ژاپنی برای سری Yazkuza در سال 2014 برای PS4 و PS3 بود. عنوان یکی از متنوع‌ترین راه‌ها برای لذت بردن از دنیای یاکوزا را به نمایش می‌گذارد، خارج از محیط مدرن ژاپنی دیگر، و واقعاً نشان می‌دهد که چگونه شکستن قوانین در سری بازی‌های شما می‌تواند یک چیز عالی باشد. در بررسی Like A Dragon: Ishin، نگاهی به یکی از لذت بخش ترین عناوین سال می اندازیم.

پس از تقریبا یک دهه انتظار، سرانجام این عنوان نه تنها به کنسول های پلی استیشن راه یافت، بلکه در اواخر این ماه برای کنسول های ایکس باکس و رایانه های شخصی نیز عرضه خواهد شد.

داستان بازی Like A Dragon: Ishin

شما لباس ساکاموتو ریوما را می پوشید که از جنگ به خانه بازمی گردد و برای مدت کوتاهی با پدرش متحد می شود تا رژیم ظالم حاکم بر شهر خود را سرنگون کند. پس از چند اتفاق ناگوار، ریوما مجبور می شود زادگاهش را ترک کند و سفری را آغاز کند تا نام خود را از جرمی که مرتکب نشده پاک کند.

داستان سپس ما را به کیوتو، ژاپن، در دوره ادو دهه 1860 می برد. این زمانی بود که شمشیرها و تفنگ ها به دست راست و نادرست مردم راه پیدا کردند. این کمکی نمی کند که مرتدها نیز کیوتو را تصرف کرده باشند. ریوما، که اکنون نام مستعار دارد، در تلاش است تا مردم کیوتو را در حالی که به دنبال فردی که او را برای جنایت در زادگاهش متهم کرده است، آزاد کند.

پیشنهاد خرید: خرید گیفت کارت پلی استیشن

Joining Ryoma فهرستی از شخصیت‌های آشنا و چهره‌های جدید از دیگر بازی‌های Yakuza است، اما آنها فقط فکس هستند و شباهت بسیار کمی به شخصیت‌های اصلی خود دارند. سری Yakuza به خاطر ترکیب شخصیت‌های درخشانش شناخته می‌شود و در اینجا کمبودی از آنها وجود ندارد زیرا در روستاهایی که به آن سفر می‌کنید متحد و دشمن می‌سازید.

یکی دیگر از تغییرات جالب کیفیت زندگی، گزینه واژه نامه در گفتگو است. این به شما یک پنجره کوچک بازشو می دهد تا در مورد یک اصطلاح در گفتگو توضیح دهید تا خوانندگان بتوانند زمینه یا تنظیمات آن مکالمه را درک کنند. این با این نسخه با بومی سازی انگلیسی اضافه شد و به ورود به دنیای بازی کمک می کند.

گیم پلی Like A Dragon: Ishin

این بازی مانند هر ورودی دیگری در سری Yakuza اجرا می شود. شما بدون هیچ چیزی شروع می کنید و به طور پیوسته از نردبان عظیم موفقیت بالا می روید. شما ثروت، محبوبیت و در نهایت توانایی های رزمی بهتری به دست خواهید آورد که بازی را شبیه به ورودی های خط اصلی می کند.

نقد و بررسی Like A Dragon: Ishin

نقد و بررسی Like A Dragon: Ishin

صرف نظر از محیط، همچنان می توانید از دهکده ای شلوغ و پر از شخصیت های عجیب و غریب، به یاد ماندنی و جالب لذت ببرید. شما باید در دهکده با امتیاز دارما که در اصل کارما هستند، نگهداری کنید. شما با انجام کارهای خوب در دهکده، خرید از فروشگاه ها، دعا در محراب ها، و انجام سایر اقدامات مثبت برای بهبود نفوذ خود در دهکده و کسب تخفیف، مزایا و امتیازات با دهکده های دیگر، بهبود موجودی و Ryoma خود را در حین بازی انجام می دهید. .

مینی بازی ها و فعالیت ها در Like A Dragon: Ishin

مانند سایر ورودی‌های این مجموعه، مینی‌بازی‌های زیادی در اینجا وجود دارد که می‌توانید آنها را امتحان کنید. شما می توانید برای پول در مسابقه جوجه ها شرکت کنید، یک نسخه بسیار متفاوت از کارائوکه، و در ماهیگیری و حتی قمار شرکت کنید. کل جهان به معنای واقعی کلمه پر از موارد بسیار دیگر است که فهرست کردن آنها در اینجا زمان زیادی از من می برد.

نکته اصلی این است که فعالیت‌های بی‌پایانی در بازی وجود دارد که خارج از خط داستانی اصلی، ماموریت‌های جانبی (برخی موارد جدید برای این نسخه از بازی اضافه شده‌اند) و بسیاری راه‌های دیگر برای مشغول نگه داشتن خود وجود دارد.

من بسیار شگفت زده شدم که چگونه بازی می تواند در عرض چند دقیقه یک تغییر لحن فوق العاده جدی داشته باشد و یک ساعت بعد، من در حال دعوا با کسی در حمام هستم. توانایی علامت تجاری بازی برای جدی گرفتن خود و همچنین تغییر لحن بازی در یک لحظه هنوز وجود دارد و یکی از درخشان ترین چیزهایی است که در مورد عنوان دوست دارم. اگر به دنبال کاوش در ژاپن در اواخر قرن نوزدهم هستید، در اینجا هیچ کمبودی در گیم پلی نخواهید دید.

مبارزه در بازی

مبارزه در اینجا برجسته است و به راحتی بخش مورد علاقه من از بازی است. Ryoma دارای چهار سبک مبارزه است که هر کدام با پیشرفت شما در بازی به طور قابل توجهی بهبود می یابند. Brawler به شما اجازه می‌دهد فقط با مشت بجنگید، اما این هنوز یک سبک بسیار قابل اجرا است. حتی در برابر دشمنان با شمشیر، در حالی که سطح ماجراهای عجیب و غریب جوجو را با مشت‌های متعددی ارائه می‌کنید.

پیشنهاد خرید: خرید ps5

شمشیرزن خود توضیحی است، جایی که شما عمدتا فقط از شمشیر خود استفاده می کنید. Gunman یکی دیگر از سبک های “مبارزه” است که در آن می توانید دشمنان را از فاصله ایمن بیرون کنید. این همچنین با مهمات ویژه و ارتقاءهای دیگری که می توانید برای هفت تیر خود در حین بازی دریافت کنید، بهبود می یابد. آخرین سبک مبارزه مورد علاقه من است، رقصنده وحشی، شما شمشیرها و اسلحه ها را برای یک باله زیبا ترکیب می کنید که در آن ریوما یک اسلحه در هر دست نگه می دارد و می تواند شمشیر را در حین شلیک گلوله نیز بچرخاند. این بهترین راه برای مقابله با گروه بزرگی از دشمنان است.

نقد و بررسی Like A Dragon: Ishin

نقد و بررسی Like A Dragon: Ishin

ارتقاء و حذف

خارج از بازدید از فروشندگان برای ارتقاء سلاح های خود، می توانید گوی هایی را نیز در نبرد یا جهان دریافت کنید. می‌توانید از اینها برای ارتقاء شمشیر، تفنگ و مشت‌های خود استفاده کنید تا دشمنی قدرتمندتر باشید. حالت شب برای این کار عالی است و در این مدت احتمال بیشتری وجود دارد که با دشمنان بیشتر و حتی دشمنان قوی تری برخورد کنید.

اینها شامل ماموریت‌های داستانی، داستان‌های جانبی و سایر محتوایی است که می‌توانید هنگام غروب خورشید در کیوتو در آن شرکت کنید. رقابت برای این‌ها به شما کمک می‌کند تا به‌روزرسانی‌های کاملاً خارج از این جهان را برای سلاح‌های خود دریافت کنید، مانند احضار ببرها و حتی خرس‌ها برای جنگیدن برای شما.

عنصر اصلی سری Yakuza یک بار دیگر اینجاست، با حذف رضایت بخش دشمنانی که یا روی زمین هستند یا فوق العاده ضعیف هستند. تماشای این انیمیشن‌ها باعث می‌شود که نبرد و مبارزه شما حتی قدرتمندتر شود.

در مورد مبارزه چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد، اما تنها کلمه ای که همه آن ها را گرد هم می آورد یک کلمه واحد است – سرگرمی.

مبارزه در ایشین به راحتی یکی از بهترین هایی است که من تا به حال در یک بازی یاکوزا تجربه کرده ام. در بیشتر نوشته های دیگر، من از برخورد با دشمن بیزارم. در این یکی از فرصت ها لذت می بردم و حتی گاهی اوقات برای یافتن آنها از سر راهم بر می آمدم.

در مبارزه هیچ مشکلی وجود ندارد، ممکن است در ابتدا بسیار زیاد و پیچیده به نظر برسد، اما بعداً به یکی از بهترین جنبه های بازی تبدیل می شود و هر چه بیشتر روی آن کار کنید، پاداش بیشتری دریافت خواهید کرد.

ارائه بازی Like A Dragon: Ishin

این بازی یک بازسازی کامل از عنوان اصلی مورد بحث است و ظاهری کاملاً شبیه به بازسازی های قبلی Yakuza دارد. تصاویر بدون شک واضح تر و بسیار دقیق هستند. همانطور که در روز یا شب شهر زیبا و پر جنب و جوش کیوتو را کشف می کنید، بازی همیشه شما را شگفت زده می کند. اگر با انتظارات بالایی از وفاداری بصری بالا وارد می‌شوید، ممکن است مجبور باشید به چیزی کمتر بسنده کنید، اما با این وجود، نسخه PS5 تقریباً از هر نظر در اینجا برتر است و به بازیکنان امکان می‌دهد از یک تجربه واضح 60 فریم بر ثانیه لذت ببرند که تجربه را به طور تصاعدی غنی می‌کند.

پیشنهاد خرید: خرید اکانت قانونی ps5

چه در حال کاوش در بخش‌های دیدنی شهر باشید، چه از ماهیگیری لذت ببرید، یا به سایر نقاط محیط نگاه کنید، ارائه کلی ایشین بسیار محکم و سازگاری زیادی دارد. این عنوانی است که واقعاً نشان می دهد که سن و زیبایی می تواند با تیم مناسب پشت پروژه همراه شود. تا زمانی که انتظارات خود را متعادل نگه دارید، تجربه ای به یاد ماندنی و از نظر بصری زیبا خواهید داشت.

نقد و بررسی Like A Dragon: Ishin

نقد و بررسی Like A Dragon: Ishin

نقاط قوت بازی

  • مبارزه شگفت انگیز با سبک های مختلف مبارزه
  • داستان و شخصیت های خاطره انگیز
  • دنیایی همهجانبه پر از فعالیت ها، ماموریت ها و موارد دیگر
  • توجه به جزئیات تاریخی

نقاط ضعف

  • یادگیری تمام مکانیک های بازی در ابتدا می تواند طاقت فرسا باشد

نتیجه نقد و بررسی Like A Dragon: Ishin

با Like a Dragon: Ishin لحظات فوق‌العاده‌ای سپری کردم، و این یک مکمل ارزشمند به مجموعه Yakuza است. مانند دیگر عناوین مدرن Yakuza، این نسخه نیز پر از محتوای لذت‌بخش، شخصیت‌های به یاد ماندنی و سیستم مبارزه‌ای اعتیادآور با تنوع زیاد است. کاراکترها فوق‌العاده هستند و مهارت ارزشمند سریال برای جابه‌جایی بین لحن‌های جدی و خنده‌دار در اینجا نیز وجود دارد، با برخی از بهترین لحظات در فرانچایز.

Like a Dragon: Ishin به راحتی یکی از مبهم‌ترین ورودی‌های این سری است و نه سال طول کشید تا این بازی به بخشی از کتابخانه گیمرهای امروزی تبدیل شود. چه یک طرفدار جدید باشید و چه طرفدار بازگشتی، نمی توانم به اندازه کافی تاکید کنم که چقدر باید این بازی را امتحان کنید.

نظر شما در مورد نقد و بررسی Like a Dragon: Ishin ما چیست؟ نظرات خود را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =