بلاگ, نقد و بررسی

نقد و بررسی Sherlock Holmes: The Awakened

نقد و بررسی Sherlock Holmes: The Awakened

نقد و بررسی Sherlock Holmes: The Awakened : که یک بازسازی کامل از بازی خود با همین نام در سال 2007 است، بازسازی کامل Sherlock Holmes: The Awakened را آغاز کرده است. در این ماجراجویی لاوکرافت، شرلوک در حال بررسی یک سری از ناپدید شدن‌هایی است که در نهایت به افسانه‌های Cthulhu مرتبط می‌شوند.

نقد و بررسی Sherlock Holmes: The Awakened

The Awakened با یک پرونده بسیار کم برای حل شروع می شود: روزنامه شرلوک کجاست و چرا ناپدید شده است؟ این به عنوان یک آموزش برای مکانیک های بازی عمل می کند، که بسیاری از آنها برای یک بازی پلیسی انتظار می رود. ارائه مدارک، بازجویی از مظنونان و شاهدان و بررسی صحنه جرم. این بازی همچنین عناصر جالب و تقریباً ماورایی را اضافه می کند که به منظور نشان دادن استعداد شرلوک برای بررسی صحنه جرم و کارآگاهی است. با فشار دادن R1 ‘Concentration’ فعال می شود، که به شرلوک اجازه می دهد چیزهایی را ببیند که برای افراد کمتر شروع شده قابل مشاهده نیستند.

نقد و بررسی Sherlock Holmes: The Awakened

هنگامی که شواهد کافی جمع آوری شد، شرلوک می تواند وقایع گذشته را در حالت تمرکز با استفاده از تخیل خود بازسازی کند. سیناپس‌های کوچک روی صفحه ظاهر می‌شوند و شرلوک می‌تواند با آن‌ها تعامل داشته باشد و به شما این امکان را می‌دهد تا بر اساس شواهدی که تاکنون به دست آورده‌اید، تفریح درست را انتخاب کنید. ایجاد مجدد موفقیت آمیز صحنه، اطلاعات جدیدی را به Casebook اضافه می کند و به شرلوک امکان می دهد هر گونه کسر انجام شده را خلاصه کند.

پیشنهاد خرید: خرید اکانت قانونی PS5

عناصر زیادی برای بررسی صحنه‌های جنایت وجود دارد که The Awakened واقعاً شما را وادار می‌کند در مورد مسائل در سطوح مختلف فکر کنید. با نگاهی به شواهد موجود در Casebook، برخی موارد ممکن است نمادهای متفاوتی داشته باشند، که نشان می دهد می توان کارهای بیشتری را با آن ورودی انجام داد. چه این که آن را به عنوان یک مدرک کلیدی سنجاق کنید و از یک رهگذر در مورد آن بپرسید، یا از تمرکز برای نگاه کردن به صحنه با در نظر گرفتن آن استفاده کنید تا به نتیجه دیگری برسیم، به نظر می رسد که همیشه کاری اضافی وجود دارد که می توان در مورد آن انجام داد. صحنه جرم برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر و جمع آوری شواهد ارزشمند.

داستان Sherlock Holmes: The Awakened

شرلوک همچنین «کاخ ذهن» خود را دارد که از طریق منو قابل دسترسی است، جایی که او سؤالات کلیدی در مورد پرونده مورد نظر را مطرح می کند. هنگامی که سؤالی را که می‌خواهید به آن پاسخ دهید انتخاب کنید، خواهید دید که برای پاسخ به آن سؤال به چند مدرک نیاز است و آنها به سه دسته کد رنگی می‌شوند. موارد، اسناد و مشاهدات با فشار دادن L2 و R2 بین صفحه‌های دسته‌بندی حرکت می‌کنید و سپس می‌توانید مواردی را برای پاسخ به سؤال انتخاب کنید. شما اغلب شواهد مربوطه را مستقیماً در اختیار ندارید، به این معنی که برای پاسخ صحیح به سؤالات و ادامه داستان، تحقیقات بیشتری لازم است.

با عناصر بسیار زیادی برای بررسی صحنه های جرم، همه چیز می تواند کمی سخت به نظر برسد. تفاوت The Awakened با دیگر بازی‌های پلیسی این است که اگر زمان زیادی را در یک منطقه بگذرانید، نکات یا نکاتی را ارائه نمی‌دهد و واقعاً می‌خواهد که مسائل را خودتان حل کنید. با زرادخانه ای از ابزارهای تحقیقاتی در اختیار شما، مطمئناً بیش از یک راه برای نگاه کردن به مسائل وجود دارد، و در زمینه هایی که برای مدت طولانی در آن گیر کرده بودیم، زمانی که متوجه شدیم چگونه پیشرفت کنیم، پاسخ ها بسیار به ما خیره می شدند. استفاده از آیکون ها در برابر شواهد موجود در Casebook یک شاخص عالی برای پیشرفت بازی و شاید تنها اشاره ای است که دریافت خواهید کرد. با فشار دادن L1 در صحنه های تحقیق، نقاط مورد علاقه را به شما نشان می دهد. این یک مکانیک بسیار مزاج به نظر می رسد، و مواقعی وجود داشت که مجبور شدیم L1 را بارها فشار دهیم تا ثبت شود که ما در تلاشیم از این ویژگی استفاده کنیم.

شاید انتظار می رود برای یک بازی که بر اساس افسانه های Cthlulu ساخته شده است، عناصر فانتزی زیادی وجود داشته باشد. شرلوک اغلب خود را در یک هواپیمای ماورایی می یابد، جایی که به نظر می رسد قوانین فیزیک و منطق در آن اعمال نمی شود. این بخش‌های بازی بیشتر مبتنی بر پازل هستند و واقعاً تفکر جانبی را تشویق می‌کنند.

پیشنهاد خرید: خرید گیفت کارت پلی استیشن

تحقیقات شرلوک او را به سراسر جهان می برد، از زادگاهش لندن، سوئیس، نیواورلئان و دوباره. این یک تجربه واقعاً متنوع می دهد و به بازیکن اجازه می دهد تا پس زمینه های مختلفی را تجربه کند. همه آنها احساس و فضای متمایز خود را دارند که هر فصل را به یک تجربه کاملاً تازه تبدیل می کند. برخی از خطوط NPC که از راه رفتن در اطراف می شنوید کمی بازیافت می شوند، که اغلب می تواند کاملاً تکراری باشد، به خصوص در مراحل اولیه اکتشاف که ممکن است به طور مکرر در همان مسیر قدم بزنید.

ویژگی Sherlock Holmes: The Awakened

 Sherlock Holmes: The Awakened

تا حد زیادی، Sherlock Holmes: The Awakened یک بازی بصری دیدنی است. صحنه های کات شده به زیبایی متحرک هستند و هر فصل با تصویری چشمگیر شروع می شود که واقعاً به کل بازی احساسی واقعاً سینمایی می دهد. مدل‌های کاراکترها معمولاً واقعاً خوب کار شده‌اند، به استثنای چند مشکل بافت مو و رندر برخی از عکس‌های نزدیک کاملاً تکه‌تکه، اما چیزی که غوطه‌ور شدن را تا حد قابل توجهی خراب نمی‌کند.

پیشنهاد خواندنی: بهترین بازی های PS5

برای طرفداران مشتاق شرلوک هلمز، The Awakened مانند یک داستان واقعا وفادار به نظر می رسد که یک شخصیت محبوب را نشان می دهد. واقعاً بر روابط شرلوک با شخصیت‌های دیگر تمرکز می‌کند و از بیان جزئیات وضعیت ذهنی اغلب شکننده‌اش که اغلب در ماجراجویی‌های دیگر او مستند است، ابایی ندارد. این واقعا یک لایه اضافی از اصالت به بازی اضافه می کند و نشان می دهد که توسط تیمی ساخته شده است که واقعاً پیچیدگی های شخصیت را دوست دارد و درک می کند، نه اینکه از یک نام بزرگ برای فروش یک بازی پلیسی استفاده کند.

نتیجه نقد و بررسی Sherlock Holmes: The Awakened

برای بازی‌ای که هرگز قرار نبود وجود داشته باشد، Sherlock Holmes: The Awakened یک مکاشفه است. هر چیزی که یک طرفدار هولمز می تواند بخواهد را دارد. رازهایی برای کشف، گفتگوها و شوخی های سرگرم کننده بین هلمز و واتسون، و تحقیقات زیادی که باید انجام شود. بازی کردن به سختی با هیچ دستورالعمل یا کمکی از خود بازی، واقعاً حس موفقیتی را ایجاد می کند که اغلب در سایر بازی های پلیسی یافت نمی شود. یک خط داستانی افسانه‌ای و متقاعدکننده واقعاً در بالای یک بازی خارق‌العاده و تفکربرانگیز است که بازیکنان را وادار می‌کند تا هر گوشه و کناری را بررسی کنند تا به ته راز موجود برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =