اخبار, بلاگ

طبق گزارش مالی شرکت، فروش Square Enix کاهش یافته است

طبق گزارش مالی شرکت، فروش Square Enix کاهش یافته است

Square Enix در جزئیات آخرین نتایج مالی خود گزارش می دهد که فروش آن با وجود عرضه انبوهی از بازی ها در سال 2022 کاهش یافته است.

اسکوئر انیکس اعلام کرده است که فروش آن برای سال جاری تا 31 دسامبر 2022، علیرغم فهرست بازی هایش که در سال 2022 منتشر شده اند، کاهش یافته است. جزئیات زمانی که اسکوئر انیکس نتایج مالی خود را برای این دوره منتشر کرد، علنی شد.

سال 2022 سال جالبی برای Square Enix بود زیرا این شرکت بازی‌های متعددی مانند Harvestella، Valkyrie Elysium، Powerwash Simulator و Valkyrie Elysium را منتشر کرد. در همان سال، این شرکت همچنین سه استودیوی بزرگ اسکوئر انیکس و چندین IP بزرگ را به قیمت 300 میلیون دلار به Embracer فروخت. در دوره‌ای که به نظر می‌رسد برای اسکوئر انیکس دوران سختی است، وضعیت مالی اخیر این شرکت نیز احساسات مشابهی را منعکس می‌کند.

پیشنهاد خرید: خرید دسته PS5 edge

اسکوئر انیکس در آخرین نتایج مالی خود 255.6 میلیارد ین (1.95 میلیارد دلار) فروش خالص را به ثبت رساند که کمی کمتر از 7 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل برای مدت 9 ماهه کاهش یافته است. درآمد عملیاتی آن نیز حدود 17.6 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت و به 41.3 میلیارد ین (310 میلیون دلار) رسید. این شرکت خاطرنشان می‌کند که بازی‌های HD آن، عناوینی که تحت سرویس زنده یا مرورگر موبایل/کامپیوتر قرار نمی‌گیرند، «علیرغم انتشار چندین عنوان جدید به سطح سال قبل نرسیدند». این گزارش همچنین بیان می‌کند که عناوین جدید ناشر برای دستگاه‌های هوشمند/مرورگرهای رایانه شخصی نتوانسته عملکرد ضعیف بازی‌های موجود را جبران کند. با این حال، باید توجه داشت که اطلاعات مالی گزارش برخی از بازی‌های اخیر و آینده Square Enix را در نظر نگرفته است.

قابل ذکر است، سال 2022 نیز سالی بدون عرضه Final Fantasy بزرگ بود، اگرچه ناشر نسخه بازسازی شده برای Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion را در دسامبر منتشر کرد. سال مالی قبل شاهد انتشار نسخه بازسازی شده Final Fantasy 7 توسط Square Enix بودیم و به دنبال آن نسخه گسترده Final Fantasy 14 Endwalker منتشر شد. اگرچه انتظار می‌رود محتوای بیشتری در این سری باشد، اما گزارش Square Enix نشان می‌دهد که این شرکت هیچ برنامه‌ای برای گسترش بیشتر در MMO در طول سال ندارد. صرف نظر از این، به احتمال زیاد ناشر نتایج مالی قوی تری را ثبت خواهد کرد زیرا انتظار می رود Final Fantasy 16 در ماه ژوئن وارد فروشگاه ها شود.

پیشنهاد خرید: خرید دسته PS5

جالب است که ببینیم شرایط برای Square Enix چگونه پیش خواهد رفت، به ویژه با توجه به برخی از نسخه های برجسته اخیر آن مانند Forspoken. در حالی که عنوان AAA در آخرین گزارش مالی ذکر نشده است، عملکرد بازی با توجه به اینکه چگونه عناوین کوچکتری مانند Hi-Fi Rush از نظر درآمد Forspoken را شکست دادند، بهترین شروع را نداشت. در هر صورت، اسکوئر انیکس احتمالاً به دنبال دو برابر شدن لیست بازی های خود برای سال 2023 خواهد بود، به این امید که طرفداران خود را در سراسر جهان هیجان انگیز کند. اگرچه تنها زمان نشان خواهد داد که چگونه اعداد به دنبال ناشر خواهند بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =