بلاگ, نقد و بررسی

نقد و بررسی Terra Nil – Down to Earth

ایده خراب کردن سازه‌ها در یک شهرساز عموماً خاطراتی از راه انداختن سیلابی از بلایای طبیعی بر دنیای پیکسل‌شده در سیم سیتی را تداعی می‌کند، معمولاً برای سرگرمی خودم و مطمئناً به نفع دنیای درون بازی نیست. با این حال، در Terra Nil، لغو هر چیزی که ساخته اید در واقع هدف است. هر زمین بایر بایر را پاکسازی کنید، گیاهان و جانوران را مجدداً معرفی کنید، قبل از اینکه تمام چیزهای ساخته شده توسط انسان را از بین ببرید و بدون هیچ ردی باقی بگذارید.

نقد و بررسی Terra Nil – Down to Earth

این مفهوم از بین بردن تمام آسیب‌هایی که توسط انسان‌ها (آنچه ما فقط می‌توانیم فرض کنیم) و سپس رها کردن طبیعت تا مسیر خود را طی کند و رشد کند، هسته اصلی Terra Nil، «سازنده معکوس شهر» توسط توسعه‌دهنده رایگان ساکن کیپ تاون است. زندگی می کند.

پیشنهاد خرید: خرید دسته ps5

به نظر می رسد صرفاً برچسب زدن این بازی به عنوان یک بازی “دنج” تقلیل دهنده باشد، اما اینکه آیا بازی های دنج می توانند پیامی جدی داشته باشند و همچنان “دنج” در نظر گرفته شوند بحث دیگری است. مطمئناً Terra Nil پیامی را به شما ارائه می دهد، واضح مانند روز: ما مشکل هستیم، اما می توانیم راه حل نیز باشیم (و بسته به اینکه چگونه آن را بخوانید، غیبت ما از طبیعت شاید بخشی از آن راه حل باشد).

نقد و بررسی Terra Nil – Down to Earth

نقد و بررسی Terra Nil – Down to Earth

با هر منطقه متروکه‌ای که به آن سفر می‌کنید، وظیفه شما این است که فرآیند پاکسازی محیطی را که برای زندگی مناسب نیست از طریق ساخت سازه‌هایی مانند توربین‌های بادی برای نیرو، اسکرابرهای سمی برای بازگرداندن خاک و آب به حالت طبیعی خود و آبیاری‌ها آغاز کنید. رطوبت و سرسبزی هنگامی که زندگی کافی را به منطقه بازگردانید، وقت آن است که تنوع زیستی را در نظر بگیرید و فضای سبز دشت را به جنگل‌های سرسبز، حرا، و صخره‌های مرجانی تبدیل کنید، و سپس جمعیت حیوانات را دوباره ایجاد کنید. پس از تکمیل، ساختمان‌های خود را قبل از تحسین آثار دستی خود بازیافت می‌کنید و سپس زمین را بهتر از آنچه که پیدا کرده‌اید ترک می‌کنید.

سبک بازی Terra Nil – Down to Earth

در حالی که از نظر مکانیک و ساختار بسیار شبیه یک سازنده شهر است، جنبه‌هایی از بازی‌های پازل نیز در فرآیند ساخت Terra Nil وجود دارد – از منابع محدود خود برای بازگردانی هر چه بیشتر زمین از طریق مکان‌یابی استراتژیک با حداقل همپوشانی‌ها استفاده کنید. در نظر گرفتن نیازهای قدرت و مکان برای هر ساختمان جداگانه.

برای به دست آوردن منابع بیشتر، باید با هدف بسازید. سود فقط از تأثیرات مثبت بر منطقه حاصل می شود، بنابراین ساختمان های عجولانه با حداقل تأثیر به زودی شما را در تنگنا قرار می دهد. منابع بسیار زیادی را با کمترین بازده خرج کنید و باید (بسته به سطح دشواری خود) یا از اول شروع کنید یا چند قدم به عقب بردارید تا به صورت مجازی و به معنای واقعی کلمه به فضای سبز بازگردید.

در حالی که Terra Nil در لحظات افتتاحیه نسبتاً ساده است، پیشرفت بیشتر مکانیک ها و ساختمان های بیشتری را معرفی می کند و به آرامی پیچیده تر می شود بدون اینکه خیلی طاقت فرسا شود. با نقشه‌های رویه‌ای تولید شده، پخش مجدد همان منطقه هر بار تجربه کمی متفاوت است. در حالی که این موضوع چیزها را تازه نگه می دارد، اما هنگام ورود به مراحل بعدی هر منطقه هنگام کشف مجدد جانورانی که اغلب نیازهای بسیار خاصی دارند، مانند دو بیوم مختلف در فاصله کمی از یکدیگر، یا گونه های طعمه در همان منطقه، مشکل ایجاد می کند. مسدود کردن.

پیشنهاد خرید: خرید گیفت کارت پلی استیشن

همانند طبیعت واقعی، عمل متعادل کننده شکننده دنیای Terra Nil نیز می تواند دشوار باشد. بارنده‌های ابر می‌توانند رطوبت را افزایش دهند، که به نوبه خود می‌تواند به شروع بارندگی منطقه کمک کند، یا شاهد بازگشت ماهی قزل آلا به رودخانه‌ها باشیم، اما برخی از الزامات مستقیماً با یکدیگر تضاد دارند و شما را به انتخاب بهترین تأثیرات مثبت در جهان سوق می‌دهند. شما. بازی از نظر طراحی و پیام به ندرت در چهره شما ظاهر می شود، اما گاهی اوقات خودم را می دیدم که ای کاش کمی بیشتر می شد، فقط برای آن لحظاتی که از بهترین مراحل بعدی مطمئن نبودم.

وقتی در نهایت موفق به بازیابی زیست‌های متنوع، جمعیت‌های حیوانات و سم‌زدایی جهان می‌شوید، باید آنجا را ترک کنید، اما نه بدون بازیافت هر چیزی که تاکنون ساخته‌اید. اگر در قرار دادن ساختمان خود هدفمند نبوده اید، این مجموعه چالش های خاص خود را دارد. برای مثال، اگر ساختمان‌های شما در اعماق جنگل‌های سرسبز قرار دارند، انتظار داشته باشید که برای ایجاد مسیرها یا رودخانه‌ها باید ساخت‌وساز بیشتری انجام شود تا بتوانید به طور کامل منطقه را از شواهدی که در آنجا بوده‌اید خلاص کنید.

نقد و بررسی Terra Nil – Down to Earth

بازی Terra Nil – Down to Earth

هیچ عنصر رقابتی برای Terra Nil وجود ندارد، و نه میل به ساختن بزرگ‌تر، بهتر یا بلندتر مانند آنچه در شهرسازان دیگر مشاهده می‌کنید، وجود ندارد، اما با توانایی قدردانی از دنیا قبل از ترک کامل در پایان هر سطح، شما این کار را نمی‌کنید. به جوایز بزرگ یا تابلوهای امتیازات نیاز دارید. این بازی از شما می‌خواهد که بنشینید و در زیبایی جوی سرزمینی که احیا کرده‌اید زندگی کنید، صداهای طبیعت را که یک بار دیگر آن‌چه را که بود، همراه با موسیقی متن متفکرانه آهنگساز فرانسوی Meydän در نظر بگیرید. می‌توانید قبل از پرواز با کشتی هوایی خود، مدتی بمانید و از چیزهایی که دوباره خلق کرده‌اید لذت ببرید، بدانید که این مکان هم برای تلاش‌های شما و هم برای عزیمت نهایی شما بهتر است.

پیشنهاد خرید: خرید اکانت قانونی PS5

سخن نهایی درباره Terra Nil – Down to Earth

Terra Nil یک تجربه متفکرانه است که در مورد وضعیت آب و هوای خود ما غذای فکری را فراهم می کند. در حالی که ساده لوحانه است که تصور کنیم همه چیز را جمع می کنند و به زودی سیاره را به طور کامل به نفع طبیعت بازسازی می کنند، Terra Nil در خدمت قرار دادن طبیعت در خط مقدم ذهن شما و در طراحی آن است.

حتی اگر به عنوان یک شهرساز معکوس توصیف می شود، من تمایل دارم که آن را به عنوان یک شهرساز ضد شهر نیز توصیف کنم. Terra Nil طبق ماهیت خود نشان می دهد که بازی های این سبک برای جذاب بودن نیازی به تمرکز بر گسترش بی رویه شهری ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − هشت =