بلاگ, نقد و بررسی

نقد و بررسی The Settlers: New Allies

نقد و بررسی The Settlers: New Allies

این بار برای نقد و بررسی The Settlers: New Allies اینجا آمده ایم تا این بازی مخصوص کامپیوتر را برای دوسدارانش نقد و بررسی کنیم ،در ادامه با ما همراه باشید.

در هر نقشه بازی، زمین‌هایی به دوردست‌ها کشیده می‌شوند، با ابرهایی که برای نمایان شدن جریان‌های تندرو، خرابه‌های کوهستانی، دشت‌های پوشیده از چمن، و سواحل شنی و بت‌وار باز می‌شوند. سرگردانی بیشتر در کنار مهندسان و افراد ارتش، مناظر شگفت‌انگیزتری را نشان می‌دهد – اما به همان اندازه، خطر نابودی، زیرا سرعت بازی به طرز شگفت‌آوری تاول‌زا، زندگی در مستعمره تازه ساکن شما و سختی‌های هر دور گیم‌پلی را مشخص می‌کند. این مهاجران در قلمروی ناآشنا است.

نقد و بررسی The Settlers: New Allies

در جایی که بازی‌های قبلی در فرنچایز طولانی مدت بر روی سکونت خود تمرکز می‌کردند – ایجاد اقتصاد، آموزش شهروندان، بهره‌برداری از چشم‌انداز طبیعی – New Allies لحن این شهرسازان را تغییر می‌دهد، بازیکنان را روی نقشه‌های مختلف قرار می‌دهد و به آنها وظیفه می‌دهد. با ایجاد دفاعی سخت و ارتشی مستحکم قبل از اینکه حتی به اقتصاد یا غذا یا اصول اولیه نیازهای انسانی فکر کنید.

پیشنهاد خرید: خرید گیفت کارت پلی استیشن

New Allies نسبت به پیشینیان خود هم ساده تر و هم پیچیده تر است. نیاز به حسابرسی برای غذا و اقتصاد پر رونق و مبتنی بر پول از بین رفته است. در جای خود نیاز به آهن و زغال سنگ می رسد که می توان آن ها را در ذخایر زیرزمینی پر از اطراف نقشه یافت. این منابع مستقیماً برای راه‌اندازی مردم شهر به ارتش استفاده می‌شود و به هر تمدن اجازه می‌دهد تا قدرت و قدرت خود را افزایش دهد. با این حال، اتکای آشکار شما به این منابع یک چالش کاملاً جدید را ایجاد می کند.

The Settlers: New Allies به چند حالت امکان بازی هست؟

The Settlers: New Allies به چند حالت بازی تقسیم می شود: یک کمپین عظیم که بیش از 10 ساعت گیم پلی را ترسیم می کند و چندین حالت Skirmish که بازیکنان را در مقابل رقبای آنلاین یا حریفان هوش مصنوعی قرار می دهد. مهم نیست که کدام را انتخاب می کنید، با همان ایده اصلی وارد آن می شوید. شما حاکمی هستید که به دنبال گسترش تمدن خود، ایجاد یک شهر پر رونق، و محافظت از شهروندان خود با افزایش تهدیدات از هر طرف است.

حالت Skirmish، که امکان ساخت شهر را به “بازی رایگان” می دهد، از نظر فنی حالت اصلی The Settlers: New Allies است. با بازی کردن، عموماً از ابتدا با سکونتگاه‌های الاری، مارو یا جورن شروع می‌کنید – که تنها با ساختمان‌های شیک، جنگجویان منحصربه‌فرد و رنگ‌هایشان متمایز می‌شوند. با شهرنشینان جدید خود، ابتدا مراکز جمع آوری منابع را ایجاد خواهید کرد – یک کارخانه چوب بری، یک اردوگاه چوب بری، یک معدن.

نقد و بررسی The Settlers: New Allies

این تأسیسات منبع منحصر به فردی را فراهم می‌کنند که به ساختمان‌های دیگر بازگردانده می‌شود، و از هر یک به هر یک تبدیل می‌شود، و در نهایت تبدیل به یک ابزار ارتش می‌شود: جنگجو، آربالیست، نیزه پرتاب، دیوانه یا جنگجوی دیگر. هدف نهایی، به جای مستقر شدن در واقع، ساختن یک ارتش با تکمیل کارهای شلوغ از طریق ساختمان‌ها، و اتصال شهرستان خود با جاده‌های مختلف است.

شما یک اردوگاه چوب بری برای تولید چوب ایجاد می کنید. این برای ایجاد تخته به کارخانه چوب بری داده می شود. از تخته ها برای ایجاد اقامتگاه ها و ساختمان های دیگر استفاده می شود. سنگ های معدن دیگر مردم شهر. اگر یک فضای معدن در نزدیکی وجود داشته باشد، ممکن است به اندازه کافی خوش شانس باشند که زغال سنگ، آهن، طلا و جواهرات را جمع آوری کنند. همه اینها به ایجاد ساختمان‌های منحصربه‌فرد کمک می‌کنند، تا زمانی که فرآیندهای پالایش خود را راه‌اندازی کنید. تخته‌ها به ساختمان‌ها وارد می‌شوند، سنگ‌ها انبارها و زمین‌های آموزشی ایجاد می‌کنند، و اینها در نهایت از طریق یک زنجیره طولانی از فرآیندهای شهرسازی به فرآیند پالایش ارتش شما وارد می‌شوند.

چالش های بازی The Settlers: New Allies

چالش واقعی در جمع آوری هر منبعی است که نیاز دارید – و برای این منظور، The Settlers: New Allies همیشه سخاوتمند نیست. در هر Skirmish، شما به طور تصادفی روی نقشه قرار می گیرید. گاهی اوقات، شما روی نقشه ای با یک اقیانوس نزدیک قرار می گیرید. این به شما امکان دسترسی آسان به ساخت بندرگاه را می دهد، ساختاری که می تواند برای خرید و فروش منابع در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد.

پیشنهاد خرید: خرید دسته PS5 edge

گاهی اوقات شما آنقدر از آب دور هستید که هر تلاشی برای ساختن بندر فوراً توسط نیروهای سرگردان دشمن سرکوب می‌شود، که اگر مهندسان شما بدون محافظت در زمین‌های بی ادعا در حال پرسه زدن باشند، می‌توانند فوراً شکست دهند. این بخش دیگری از چالش متحدان جدید است – قبل از ساختن زمین باید ادعای زمین کنید. این کار مستلزم فرستادن مهندسان به بیرون است تا مرزهای شما را به جلو برسانند، اما بلافاصله آنها را در معرض خطر قرار می دهد، به لطف هوش مصنوعی دشمن تهاجمی که نمی توان آن را برای سختی تنظیم کرد (در حال حاضر فقط یک مشکل استاندارد در بازی وجود دارد – و این بسیار بد است).

در یک درگیری که به طور تصادفی ایجاد شد، من از هرگونه ذخایر معدنی دور شدم – و بنابراین نمی‌توانستم به راحتی آهن و زغال سنگ را برای ساختن ارتش خود بدست بیاورم. هر زمان که به جلو می رفتم، بلافاصله توسط حریف پیشرفته ام که به وضوح به این منبع دسترسی داشت کشته می شدم و به جاه طلبی های من زودتر پایان می دادم.

در حالی که تصادفی بودن یک ماجراجویی هیجان‌انگیز جهنمی را ایجاد کرد – ماجرایی که من از آن لذت بردم و چندین بار سعی کردم بر آن غلبه کنم – شور و شوق کلی من را برای آن Skirmish خاص نیز کاهش داد. با چنین اتکای قوی به منابع، بریده شدن از آنها به راحتی – از راه دور، از همه چیز – ارزان به نظر می رسید. من در درگیری های بعدی خوش شانس تر بودم که به من اجازه داد با رگه های آهن و زغال سنگ بسیار مورد نیاز تماس نزدیک داشته باشم.

هنگامی که جریان امکان پذیر باشد، به دلیل شرایط ناملموس و غیرقابل تغییر بازی، The Settlers: New Allies می تواند یک تجربه فوق العاده ارزشمند باشد. دیدن شکوفایی و رشد ارتش خود در حالی که هر ساختمان را در یک زنجیره مولد قرار می دهید، و تماشای پیشروی گله شما بسیار خوشحال کننده است – تا حدی به لطف کوه واقعی که باید برای محافظت از شهر خود از آن بالا بروید و اجازه دهید رشد کند.

نقد و بررسی The Settlers: New Allies

پیچیدگی‌های این جریان به میزان قابل توجهی درک می‌شود – که به طور ماهرانه در یک حالت آموزشی روان بیان شده است – و وقتی هدف واقعی خود را درک کردید، به گیم‌پلی آرامش‌بخش و سازنده شهر کمک می‌کند. تلاش برای استقرار احتمالاً یک سلیقه اکتسابی خواهد بود، اما عموماً احساسات گرم و رضایت بخشی را که از یک RTS خوب انتظار دارید، ایجاد می کند. ساختن پاداش خودش است، همانطور که ادعای یک پیروزی سخت است.

پیشنهاد خرید: خرید اکانت قانونی PS5

New Allies با تماشای تعامل مردم شهر خود، قوی‌تر شدن و در نهایت شروع ماموریت‌های فتح در میدان‌های جنگی زیبا، سرگرم‌کننده است. دیدن قهرمانان کوچک و عروسک مانند شما که در سراسر سرزمین ها به شکلی تشکیل شده رژه می روند و با هم کار می کنند تا انبوهی از دشمن را از بین ببرند، مایه شادی است.

ویژگی های بازی

اما درخشش این تجربه تا ابد دوام نمی‌آورد – حتی زمانی که توسط یک حالت کمپین مستحکم و مبتنی بر ماموریت تقویت می‌شود که اکشن را همراه با اهداف و شخصیت‌های تعیین‌شده حفظ می‌کند. انجام چندین دور بازی The Settlers: New Allies به آرامی کمبود شگفت انگیزی از عمق بازی را آشکار می کند. در حالی که در فواصل کوتاه، یک شهرساز قوی و خوش‌طراحی با عنصری از گسترش استراتژیک است، پس از ساعت‌ها گیم‌پلی، شگفتی‌ها خشک می‌شوند. شما انتظار رشد بیشتری دارید – و هیچکدام به دست نمی آیند.

هر بار که یک Skirmish جدید را شروع می کنید، باید تمدن خود را از پایه بسازید. انبار، کارخانه چوب بری، کمپ چوب بری، معدن. سپس معادن، کوره، آهنگر، بندرگاه، ابزارساز، سالن اصناف و انبارهای دیگر. هر ساختمان به ساختمان دیگری تغذیه می کند و باید بارها و بارها توسط جاده ها به یکدیگر متصل شوند. برخلاف بازی تقریباً رقیب Age of Empires، نقص افزوده شده “آنچه می بینید همان چیزی است که به دست می آورید” وجود دارد. شهرک ها برای باز کردن

نقد و بررسی The Settlers: New Allies

به همین ترتیب، رزمندگان شما نمی توانند به طور قابل توجهی مسلح شوند. هیچ منجنیق یا سلاح اصلی وجود ندارد، فقط نیروهای زمینی وجود دارد که باید در تعداد زیادی برای غلبه بر حملات دشمن ضرب شوند. تاکتیک‌های سبکی برای اجتناب از برج‌های دشمن و ساختن برج‌های خود برای محافظت از نقاط آسیب‌پذیرتان (انبارها) وجود دارد – اما استراتژی اصلی The Settlers: New Allies به جای نبردهای تاکتیکی، شکست دادن مخالفان شماست.

پیروزی هرگز آسان نیست، با هر مرحله ای، اما نسبتاً ساده است: منابع را جمع آوری کنید، ارتش خود را بسازید و در میدان جنگ پیش بروید. پیروزی از طریق ایجاد شهرک شما و توانایی شما در بهترین بهره برداری از منابع طبیعی به دست می آید، اما پس از سفر در چنین جاده ای طولانی می تواند احساس کاهش باد کند.

پیشنهاد خرید: خرید ps5

این تأثیر تا حدودی توسط حالت مبارزات اصلی بازی کاهش می یابد، که دارای یک داستان آزاد است که توسط اهدافی که به اکشن شکل می دهند هدایت می شود. در این ماجراجویی، شما به‌عنوان هر یک از سه جناح بازی بازی می‌کنید و در ماموریت‌های گوناگونی قرار می‌گیرید، با تیرک‌های دروازه ملایمی که شما را در داستانی از نبردهای مرگبار و جنگ‌های دمیدن راهنمایی می‌کنند. داشتن یک داستان برای دنبال کردن، اکشن را بسیار سریع‌تر می‌کند، و حس هدفمندی را به شما می‌دهد که مشغله کاری بازی را توجیه می‌کند.

اگرچه عجیب است، به نظر نمی رسد که این تمرکز اصلی بازی باشد. در عوض، Skirmishes هستند – علیرغم اینکه چقدر این حالت گیم پلی به راحتی به یک شباهت خسته کننده تبدیل می شود. ترکیب این تمرکز گیج کننده، گنجاندن ریزتراکنش ها در بازی است. بازیکنان مشتاق می توانند پول واقعی خود را برای اقلام The Settlers: New Allies خرج کنند – اما اینها صرفا جنبه زیبایی دارند و به سختی می توان فهمید که چرا اصلاً اجرا شده اند.

خرید های درون برنامه ای بازی

نقد و بررسی The Settlers: New Allies

شما می‌توانید آیتم‌هایی را با ارز «Credit» بازی بخرید، اما هیچ مزیتی برای گیم‌پلی ندارند. همچنین می‌توانید «Boosts» را خریداری کنید – و این به شما امکان می‌دهد Shards بیشتری به دست آورید، که می‌توان از آن برای تازه‌سازی چالش‌های هفتگی و اجتماعی در حالت Skirmish – Hardcore بازی استفاده کرد، که مجموعه‌ای چرخشی از کوئست‌های کوچک را ارائه می‌دهد.

با توجه به تمرکز بازی بر روی ماجراجویی های تک نفره و چند نفره، و اینکه این آیتم های آرایشی به هیچ وجه به طور فعال به نفع گیم پلی نیستند، سخت است که احساس نکنید این ریزتراکنش ها بدون دلیل انجام می شوند.

پیشنهاد خرید: خرید گیم پس

لازم نیست همه بازی‌ها شامل عناصر سرویس زنده باشند – و The Settlers: New Allies مثال خوبی برای دلیل آن است. اگر تمرکز بیشتری روی کمپین New Allies بود، که به بازیکنان اجازه می‌دهد حس واقعی قدرت و اکتشاف در سرزمین‌های باشکوه را داشته باشند، کل بازی تجربه بسیار قدرتمندتری بود. همانطور که هست، به طرز عجیبی کوتاه شده است – این یک بازی است که تنها در لذت ذاتی اکتشاف و کشف موفق می شود.

سخن پایانی درباره The Settlers: New Allies

The Settlers: New Allies با هویت خود احساس سردرگمی می کند. آیا این یک بازی سرویس زنده است؟ آیا این ادای احترام به بازی های بزرگ RTS در گذشته است؟ آیا این شهرک نشینان است یا یک عصر امپراتوری کمتر؟ به نظر می رسد که هر چه بیشتر بازی می کنید، پاسخ ها دور می شوند و شهرک های شما بیشتر می شود. در حالی که دنیایی باشکوه را در خود جای داده است که فعالانه شما را تشویق می‌کند به کاوش، قرار دادن جاده‌ها و مراقبت از گله خود ادامه دهید، کمبود عمق و هویت باعث می‌شود که متحدین جدید احساس یک آزمایش درهم و برهم داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 5 =