اخبار, بلاگ

نقد و بررسی Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse

نقد و بررسی Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse

در سال 2008، Mast of the Lunar Eclipse نه تنها منحصر به Nintendo Wii بود، بلکه فقط برای ژاپن ساخته شد. در حالی که دلایل این تصمیم برای ما بسیار زیاد بود که نمی‌توانیم در این بررسی به آن بپردازیم، KOEI TECMO اکنون این عنوان مبهم را مانند ریمستر Maiden of Black Water به غرب آورده است. با چند تغییر در کیفیت زندگی، بازی همچنان به ریشه‌های خود وفادار است و یک تجربه ترسناک معتبر را ارائه می‌کند که طرفداران به زودی فراموش نخواهند کرد آن را در آلبوم‌های عکس خود ذخیره کنند. در بررسی Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse ما نگاهی به آنچه این عنوان در سال 2023 ارائه می دهد می اندازیم.

داستان و شخصیت ها Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse

این داستان به عنوان پیش درآمدی برای سه گانه اصلی است که بر روی PS2 منتشر شد. این نقطه پرش ایده‌آل برای طرفدارانی است که هرگز هیچ یک از ورودی‌های قبلی را بازی نکرده‌اند و می‌خواهند یک بازی ترسناک واقعی شبیه به سری Silent Hill از همان نسل کنسول را تجربه کنند.

شما به عنوان دو نفر از یک گروه پنج دختر بازی می کنید که از یک سری اتفاقات وحشتناک در جزیره خیالی جزیره روژستو جان سالم به در برده اند. همانطور که در طول داستان پیشرفت می کنید، شخصیت های دیگر نیز به عنوان شخصیت های قابل بازی در سفر به شما ملحق می شوند.

همانطور که هر یک از شخصیت های داستان را کنترل می کنید، باید حقیقت گذشته تحریف شده آنها را کشف کنید. آنها قادر به یادآوری و کشف راه های وحشتناک و وحشتناکی نیستند که دوستانشان مستقیماً از یک فیلم ترسناک به سرنوشتی دچار شدند و چگونه از قربانی بعدی شدن خود جلوگیری کنند.

پیشنهاد خرید: خرید اکانت قانونی ps5

داستان لایه ای و پیچیده است و از طریق مجموعه های مختلف بازی روایت می شود. اینها به صورت یادداشت، خاطرات، ضبط صدا، عکس و موارد دیگر هستند. این بازی سرشار از داستان‌ها و داستان‌هایی است که باید از هم جدا شوند. اگر شما هم مانند من یک کاوشگر مشتاق هستید، عنوان به راحتی علاقه شما را جلب می کند در حالی که در راهروهای تنگ و باریک آن در سفر خود برای کشف حقیقت گریزلی حرکت می کنید.

نقطه عطف بازی

اگر تازه وارد این سری هستید، این مکان عالی برای شروع سفر Fatal Frame شماست. هیچ بهانه یا دانش قبلی بازی وجود ندارد که به شما زمینه ای برای آنچه اتفاق می افتد ارائه دهد. خود شخصیت ها بسیار جالب هستند و کمک زیادی به بازی می کنند.

نقد و بررسی Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse

نقد و بررسی Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse

متأسفانه، بازی فقط دارای صداهای اصلی ژاپنی است که هیچ گزینه ای برای دیالوگ انگلیسی ندارد. قابل درک است زیرا این یک نقطه میانی بین بازسازی و ریمستر است. به این ترتیب، باید کمی در کنار زیرنویس ها مطالعه کنید، اما ارزشش را دارد!

ارائه بازی

این بازی در ابتدا برای Wii در سال 2008 منتشر شد و این به تنهایی باید به شما بگوید که از تصاویر بصری چه انتظاری دارید. ارائه عناوین اصلی نیز به فروش فضایی مشابه جو-آن: حلقه در همان کنسول کمک کرد. اگر نگران بودید که جلوه‌های بصری بهبود یافته تجربه را از بین ببرد، خوشحال خواهید شد که بدانید محیط‌های تاریک، تهدیدآمیز و ترسناک این بازی برای کاوش کاملاً عالی هستند.

در حالی که جلوه های بصری چیزی برای نوشتن نیست، عنوان زیبایی ارتقا یافته زیادی را ارائه می دهد. بازی با سرعت ثابت 60 فریم در ثانیه اجرا می شود و بازی بسیار روانی به نظر می رسد. دارای بسیاری از جلوه های بصری بهبود یافته، بافت های تیز و جزئیات به محیط و بهبود نور می باشد. همه اینها با حفظ زیبایی ساختمان متروکه و ترس از عنوان اصلی ارائه می شود.

عنوان ترسناکی است که زمانی که آن روز آن را پخش کردم به یاد دارم. وقتی اتاق‌ها و مکان‌های مختلفی را که در طول بازی خود به آن‌ها می‌روید در نظر می‌گیرید، جلوه‌های بصری بهبود یافته واقعاً به من کمک کرد تا زیبایی بازی را بیشتر درک کنم.

من واقعاً نمی توانم در مورد ارائه بدون اضافی بودن چیز بیشتری بگویم. چه بر روی رایانه شخصی یا کنسول بازی کنید، از تجربه خود ناامید نخواهید شد.

همچنین یک حالت عکس وجود دارد که می‌توانید از آن برای گرفتن عکس‌های خلاقانه از زمان خود در جزیره استفاده کنید. همچنین به شما این امکان را می دهد که با ارواحی که در حال مبارزه با آنها هستید بازی کنید تا کنترل بیشتری بر ضربات خود داشته باشید. با این حال، این به مبارزه کمک نمی کند، اما یک لمس خوب برای کمک به افرادی است که این ویژگی را در بازی ها دوست دارند.

گیم پلی بازی Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse

اگر با فرمول Fatal Frame آشنا نیستید، و صادقانه بگوییم، سرزنش شما سخت خواهد بود، زیرا این عنوان در بیش از یک دهه است که ورود جدید برجسته ای برای مخاطبان غربی نداشته است، بازی حول یک برداشت منحصر به فرد از مبارزات می چرخد. در جایی که سایر بازی‌های ترسناک از غوغا یا سایر سلاح‌های جنگی مانند تفنگ دستی یا موارد دیگر استفاده می‌کنند، Fatal Frame راهی منحصربه‌فرد برای مقابله با وحشت‌هایی که در جزیره روگتسو در انتظار آن‌ها است، ارائه می‌کند – یک دوربین قدیمی.

پیشنهاد خرید: خرید دسته PS5 edge

این دوربین که با نام Camera Obscura شناخته می‌شود، نه تنها این قابلیت را دارد که ارواح را بهتر ببیند، بلکه باید حضور آنها را در کادر حفظ کنید تا بیشترین آسیب ممکن را وارد کنید. با این حال، این شما را به یک هدف ثابت تبدیل می کند، زیرا فقط می توانید به آرامی در برابر یک روح دائما در حال حرکت حرکت کنید.

شما باید از توانایی های عکاسی خود برای گرفتن عکس از این شیاطین استفاده کنید. این به شما امکان می دهد آنها را به دنیای فیلم روح تبعید کنید. تعدادی از انواع مختلف فیلم وجود دارد که بازیکنان می توانند در طول بازی جمع آوری کنند. همچنین می‌توانید دوربین و مشعل را ارتقا دهید تا زمان بین عکس‌ها، قفل کردن روح و موارد دیگر را بهبود ببخشید.

نقد و بررسی Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse

نقد و بررسی Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse

علاوه بر دوربین، مشعل روح نیز به بازیکنان داده می شود. اگر اهل عکاسی نیستید، مشعل روح چراغ قوه ای است که با قدرت ماه تعبیه شده است. این باعث می شود قابلیت های آسیب رسان شما در برابر تهدیدهای نزدیک خطرناک تر شود. با این حال، مشابه مکانیک چراغ قوه در Alan Wake، افزایش استفاده از چراغ قوه نیز باعث تخلیه آن می شود. پس از اتمام به این معنی است که شما باید به دوربین بروید.

سیستم ایست بازرسی

یکی از جنبه هایی که من انجام دادم و دوست نداشتم، نبود سیستم ایست بازرسی بود. هنگامی که در بازی می میرید، به آخرین نقطه ذخیره خود منتقل می شوید. مرگ ناشی از باس فایت یا غرق شدن توسط ارواح می تواند به معنای از دست دادن پیشرفت زیادی باشد.

این می تواند در بازی هایی مانند این تنبیه باشد که در آن اگر بازی را متوقف کنید و جایی که می روید را فراموش کنید، می توانید ریتم خود را از دست بدهید.

جدای از مبارزه، بازی کاوش‌های زیادی را با یک نقشه دو بعدی شبیه به Silent Hill 2 ارائه می‌کند. این با پازل‌های بسیار پیچیده‌ای همراه است که به ناچار راهی برای متوقف کردن پیشرفت شما تا زمانی که آن را کشف کنید، خواهد بود.

کنترل بازی

دوربین بسیار سفت است و گاهی اوقات کنترل آن دشوار است. این با متری که در سمت راست پایین صفحه نمایش شما می درخشد جفت شده است. این متر به شما کمک می کند اقلام موجود در محیط را پیدا کنید. این موارد می تواند از مواردی که برای پیشبرد داستان نیاز دارید تا فیلم یا مواد مصرفی متفاوت باشد. دوربین توسط چوب آنالوگ مناسب کنترل می‌شود و کمی به آن عادت می‌کند، اما این یکی از جنبه‌های مورد علاقه من در ورودی است.

پیشنهاد خرید: خرید ps5

ترفندهای مدرن مانند بهبود کنترل حرکات و استفاده از ژیروسکوپ در PS5 برای کنترل دوربین نیز از نکات بسیار منظمی هستند. تعداد زیادی از این ویژگی های جزئی کیفیت زندگی وجود دارد که تجربه را مدرن می کند.

نتیجه گیری بازی

Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse یکی از دست کم گرفته‌شده‌ترین آثار این مجموعه است. این بازی که به عنوان پیش درآمدی برای سه گانه اصلی در PS2 عمل می کند، از زمان عرضه اولیه آن در سال 2008 بر روی Nintendo Wii، جهش زیادی داشته است.

این بازی با قابلیت‌های رزمی منحصربه‌فرد، داستان خوب و شخصیت‌های بسیار عالی، به گیمرهای مدرن و قدیمی پاسخ می‌دهد. جلوه‌های بصری، کنترل‌ها و تغییرات دیگر در این ریمستر/ریمیک هیبریدی، این را به خریدی شایسته برای طرفداران ترسناک کلاسیک تبدیل کرده است.

تنها مشکل واقعی من سیستم ایست بازرسی است. در حالی که با سبک گیم پلی ای که من در بازی های کنونی از آن لذت می برم متناقض است، اما می دانم که بازی به دنبال آن است که تا حد امکان به منبع اصلی معتبر باشد. تنها چند تار مو وجود دارد که می توانم با این عنوان انتخاب کنم، که در غیر این صورت آنها را به عنوان یک دستاورد بزرگ جشن خواهم گرفت.

نقد و بررسی Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse

نقد و بررسی Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse

اگر از طرفداران سرسخت بازی های ترسناک کلاسیک هستید، این بازی باید در کوچه شما باشد. حتی اگر قبلاً آن را بازی کرده باشید، اگر نه بیشتر، سزاوار تکرار دیگری است. ما فقط می توانیم امیدوار باشیم که این سری بازگردد، اما تا آن زمان، این یک تصویر وفادار از بازی های ترسناک در بهترین حالت خود است.

پیشنهاد خرید: خرید گیفت کارت پلی استیشن

نظر شما درباره بررسی Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse چیست؟ نظرات خود را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

این بررسی بر اساس نسخه PS5 بازی Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse است. کلید توسط KOEI TECMO ارائه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =