اخبار, بلاگ, نقد و بررسی

همه چیز درباره سریال The Last of Us

سریال پرطرفدار The last of Us که از روز دوشنبه 27 دی ماه شروع شده است و هر هفته یک قسمت انشار خواهد شد. این سریال کع نقد وبررسی هایی زیاده شده و از اهالی سینما عملکرد بسیار خوبی داشته و به عنوان یکی از بهترین سریال اقتباسی از یک بازی ویدیویی(گیم) یاد می شود.

راه اندازی اقتباس HBO از بازی The Last of Us، اقتباس مورد انتظار از بازی پرطرفدار با همین نام، بالاخره رسید! اگر می‌پرسید برنامه تلویزیونی درباره چه چیزی خواهد بود، بازیگران اصلی چه کسانی هستند و چه کسانی پشت این موضوع هستند، در اینجا همه چیزهایی که ممکن است لازم باشد بدانید! شما میتوانید اکانت قانونی بازی The Last of Us2 همین الان خریداری کنید.

همه چیز درباره سریال The Last of Us

اولین فکر شما به احتمال زیاد این است که The Last of Us روی زمین چیست؟ خب، این یک فرنچایز بازی ویدیویی است که در سال 2013 روی PS3 راه اندازی شد و مورد تحسین گسترده منتقدان قرار گرفت، که از آن زمان تاکنون بیش از 45 جایزه به دست آورده و دنباله آن در سال 2020 به نام The Last of Us Part 2 ساخته شده است. این بازی توسط سانتا مونیکا ساخته شده است. استودیوی بازی سازی Naughty Dog که با سری Uncharted نیز شناخته می شود. روایت پسا آخرالزمانی آن به طور گسترده یکی از بهترین و بدیع‌ترین روایت‌های چند دهه گذشته در نظر گرفته می‌شود.

داستان The Last of Us

روایت بازی میراث ماندگار آن است و چیزی که بیشترین تحسین را از طرف طرفداران و منتقدان به همراه داشت. The Last of Us سارا، دختر جوئل را دنبال می کند که از خواب بیدار می شود تا برای تولد پدرش هدیه ای بدهد. در نهایت، او دوباره به خواب می رود اما دوباره با شیوع ویروس کوردیپس از خواب بیدار می شود و باعث می شود جهان در هرج و مرج فرو بپاشد. در میان این هرج و مرج، سارا، جوئل و برادرش تامی تلاش ناامیدانه ای برای فرار از شهر خود انجام می دهند، اما این به یک تراژدی ختم می شود که جوئل و تامی را برای همیشه تغییر می دهد.

پس از آن، روایت ما 20 سال بعد تکرار می شود. جهان در حکومت نظامی فروپاشیده است و مبتلایان همه جا هستند. نشان داده می شود که جوئل در یک منطقه قرنطینه، به اختصار QZ زندگی می کند، و اینجا جایی است که ما با شریک زندگی او، تس، آشنا می شویم. این زوج به عنوان قاچاقچی کار می کنند و هر چیزی را که ساکنان بوستون QZ به آن نیاز دارند، در داخل و خارج از منطقه قرنطینه قاچاق می کنند. این یک کار خطرناک است که می تواند منجر به کشته شدن آنها توسط ارتش شود. ما می بینیم که آنها در یک دویدن دیگر بیرون می روند. فقط توسط تأمین‌کننده‌شان خیانت می‌شود و باعث می‌شود که با مارلن، رهبر فایرفلایز که گروهی مخالف ارتش هستند، برخورد کنند و او به آنها پیشنهادی می‌دهد که نمی‌توانند رد کنند. دختری به نام الی را از منطقه قرنطینه بوستون که در آن زندگی می کنند قاچاق کنید و او اسلحه های آنها را پس می گیرد. همانطور که جوئل و تس متوجه می شوند، الی از عفونت کوردیپس مصون است و می تواند درمان مورد نیاز بشر باشد. پس از وقوع تراژدی دیگری به جوئل و الی، آنها در سفری قرار می گیرند که بسیار خطرناک است و هم آنها و هم سرنوشت بشریت را تغییر می دهد.

فرصت خرید: خرید گیفت کارت پلی استیشن

سریال The Last of Us چند قسمت خواهد بود؟

فصل اول این سریال ده قسمت خواهد بود که باید هر هفته یک قسمت منتشر شود. همچنین مشخص شد که بودجه این سریال نزدیک به 200 میلیون دلار بوده است.

بازیگران اصلی سریال The last of Us

تعداد کمی از شخصیت های مهم در داستان The Last of Us وجود دارد. در زیر لیست بازیکنان اصلی داستان و صداپیشگی آنها در بازی و همتایان لایو اکشن آینده آنها آمده است.

Joel Miller

بازیگران اصلی سریال The last of Us

جوئل میلر شخصیت اصلی ما است و او بداخلاق است و در راه خود گیر کرده است، او به دلیل بی رحمی و بدبینی خود توانسته این مدت در آخرالزمان زنده بماند. در بازی اصلی، تروی بیکر صداپیشگی او را بر عهده دارد (بیشتر برای BioShock: Infinite و سری Uncharted شناخته شده است) و پدرو پاسکال در اقتباس نقش او را بازی خواهد کرد. پاسکال بیشتر برای بازی در Mandalorian در سریال Disney+ و همچنین نقش Oberyn Martell در Game of Thrones شناخته می شود، سریالی که او با همتای خود Ellie مشترک است.

Ellie Williams

همه چیز درباره سریال The Last of Us 

الی ویلیامز دومین شخصیت اصلی ماست. برخلاف جوئل، او در آخرالزمان به دنیا آمد و زندگی دیگری جز زندگی مبتلا به ویروس Cordyceps ندیده است. الی به طور گسترده ای به عنوان یکی از بهترین شخصیت های زن بازی های ویدیویی شناخته می شود، زیرا او چقدر واقع بین است و چقدر سخت است. او همچنین یکی از برجسته ترین شخصیت های بازی LGBTQ+ است که به عنوان یک لزبین شناخته می شود، چیزی که در برنامه تلویزیونی مورد بررسی قرار می گیرد. صداپیشگی الی در اصل توسط اشلی جانسون و بلا رمزی به تصویر کشیده خواهد شد. رمزی بیشتر برای بازی در نقش لیانا مورمونت در بازی تاج و تخت شناخته می شود.

حتما بخوانید: بهترین بازی های xbox series x

Tess Servopoulos

تس یکی از شخصیت‌هایی است که جوئل و الی در سفر پرخطر خود در سراسر ایالات متحده آمریکا پس از آخرالزمان ملاقات می‌کنند. او شریک قاچاق جوئل و کسی است که او را متقاعد می کند تا به قاچاق الی از بوستون QZ کمک کند. در این بازی صداپیشگی او بر عهده آنی ورشینگ است و آنا تورو که به خاطر نقش‌هایش در برنامه‌های تلویزیونی Fringe و Mindhunter شناخته شده است، نقش آفرینی خواهد کرد.

Marlene

نقد و بررسی The Last of Us

مارلین بازمانده دیگری است که جوئل و الی در سفر خود با او تعامل دارند. او همچنین یک چهره بسیار مهم در دنیای گسترده تر خارج از جوئل و الی است. مارلین رهبر گروه معروف به کرم شب تاب است، گروهی که مخالف ارتش است. او کسی است که از جوئل و تس می خواهد تا الی را به صورت غیر قانونی از بوستون کیوزی خارج کنند. مارلین همچنین، تا آنجا که می دانیم، تنها شخصیتی است که به عنوان صداپیشه اصلی آنها در برنامه زنده تلویزیونی بازی می شود. نقش مارلین را مرل دندریج بازی می‌کند که بیشتر به خاطر نقش‌های مختلفش در برادوی و نقش آلیکس ونس در بازی ویدیویی Half-Life 2 شناخته می‌شود.

Bill

The Last of Us

بیل شخصیتی است که جوئل از دوره‌های قبلی می‌شناسد و کسی است که وقتی او و الی در سفر خود به سراسر ایالات متحده به وسایل نیاز دارند به او مراجعه می‌کند. او بسیار تنها و بسیار پارانوئید است. بیل تا جایی که می تواند از نزدیک شدن به افراد مبتلا اجتناب می کند و در شهر خود تله های زیادی برای دور نگه داشتن مردم و افراد آلوده راه انداخته است. در اقتباس، ما مقداری بیشتر از پیشینه او را خواهیم دید، چیزی که در بازی خیلی کم می بینیم. بیل که صداپیشگی اصلی آن را ویلیام ارل براون (که بیشتر به خاطر نقش‌هایش در فیلم‌های Scream و Deadwood شناخته می‌شود) بر عهده خواهد داشت، نیک آفرمن، معروف در کمدی‌هایی مانند پارک‌ها و تفریحات، نقش‌آفرینی می‌کند.

David

دیوید یکی از آنتاگونیست های اصلی داستان است و بهتر است داستان او را با تماشای نمایش کشف کنید. او فردی بسیار خزنده است و کسی که الی به احتمال زیاد هرگز نمی‌خواهد دوباره ملاقات کند… نولان نورث (که بیشتر برای سری Uncharted و Assassin’s Creed شناخته می‌شود) عملکردی خارق‌العاده و غیرقابل تشخیص را در بازی ارائه می‌کند. در این اقتباس، نقش دیوید را اسکات شپرد بازی می‌کند که در Dark Phoenix با ایفای نقش جان گری بازی کرده است.

فرصت خرید: خرید PS5

Riley

رایلی کسی نیست که در بازی اصلی با او ملاقات کنید، بلکه او را در The Last of Us: Left Behind ملاقات می کنید. او فردی است که برای الی اهمیت زیادی دارد و تماشای داستان او دلخراش است. نقش رایلی را یاانی کینگ (معروف به خاطر نقشش در Saving Grace) در این بازی ویدیویی بازی می‌کند و استورم رید که به خاطر نقش‌هایش در فیلم‌های A Wrinkle In Time و Euphoria شناخته می‌شود، نقش‌آفرینی می‌کند.

Sarah

همه چیز درباره سریال The Last of Us 

آخرین اما نه کم اهمیت سارا است که تنها فرزند جوئل و خواهرزاده تامی است. ما او را در ابتدای داستان می‌بینیم و او اینگونه است که می‌بینیم چگونه ویروس کوردیپس دنیا را فرا گرفته است. این که آیا نمایش به سرنوشت او در بازی‌ها می‌چسبد یا نه، هنوز مشخص نیست، اما اگر این کار را انجام دهند… اشک‌ها جاری خواهد شد. در این بازی، سارا توسط هانا هیز ایفای نقش می‌کند و نیکو پارکر که دختر بازیگر تندیو نیوتن است و بیشتر به خاطر نقش میلی در بازسازی لایو اکشن دامبو شناخته می‌شود، نقش آفرینی می‌کند.

چه کسی سکاندار سریال The Last of Us است؟

PlayStation Production و HBO کریگ مازین (چرنوبیل) و نیل دراکمن (The Last of Us, Uncharted) را برای توسعه، نوشتن سریال و نظارت بر تولید آن انتخاب کرده اند. آخرین مورد ذکر شده کسی نیست جز فیلمنامه نویس و یکی از کارگردانان اصلی بازی The Last of Us. بنابراین پیدا کردن یک خبره بهتر از فرنچایز و جهان آن دشوار است. او باید بتواند روح بازی های ویدیویی را در سریال دمیده و اقتباسی موفق از آن بسازد. به هر حال بیایید امیدوار باشیم.

او در مصاحبه ای با IGN توضیح داد که آزادی های خاصی در رابطه با بازی گرفته شده است، در حالی که به طرفداران اطمینان داد: “زیر متن فلسفی داستان” که او آن را ضروری می داند، حفظ شده است.

The Last of Us در چه پلتفرمی پخش خواهد شد؟

سریال Last of Us قرار است از شبکه HBO در ایالات متحده پخش شود. ما در اینجا در مورد کانال معروف صحبت می کنیم، نه سرویس پخش HBO Max آن، که سریال های انحصاری نیز دارد. در آینده نزدیک، جهانی که ما می شناسیم دیگر وجود نخواهد داشت. یک اپیدمی ویرانگر بیشتر زمینی ها را به زامبی تبدیل کرده است و تنها تعداد انگشت شماری از آنها زنده مانده اند.

همه چیز درباره سریال The Last of Us 

با گذشت بیست سال از اوج آلودگی، وضعیت رو به بهبود نیست، برعکس. آخرین نمایندگان نوع بشر زندگی می کنند و سعی می کنند خود را سازماندهی کنند، بدون موفقیت زیاد.
جوئل، مردی که چیزی برای از دست دادن ندارد، سپس یک ماموریت خطرناک را می پذیرد: الی، یک نوجوان جوان را به مکانی امن در انتهای دیگر ایالات متحده ببرد. البته سفر آنها آسان نخواهد بود.

فرصت خرید: خرید صندلی گیمینگ

آیا چندین فصل برنامه ریزی شده است؟

در حال حاضر، HBO تنها یک فصل را شروع کرده است، اما اگر موفقیت وجود داشته باشد، سریال می تواند ادامه یابد. فصل 1 بازی اول را به طور کامل اقتباس می‌کند، اما هیچ چیز مانع از اقتباس قسمت دوم بعدی نمی‌شود.

چند قسمت خواهد بود؟

طبق گفته کریگ مزین، فصل اول ده قسمت خواهد بود. او همچنین دقت کرد که تمام قسمت ها یک ساعت طول بکشد. بنابراین ما یک ماجراجویی 10 ساعته خواهیم داشت که زمان زیادی را برای پوشش دادن تمام رویدادهای گفته شده در بازی که حدود 15 ساعت دیگر به پایان می رسد، باقی می گذارد.

سخن آخر درباره سریال

در آینده نزدیک، جهانی که ما می شناسیم دیگر وجود نخواهد داشت. یک اپیدمی ویرانگر بیشتر زمینی ها را به زامبی تبدیل کرده است و تنها تعداد انگشت شماری از آنها زنده مانده اند. با گذشت بیست سال از اوج آلودگی، وضعیت رو به بهبود نیست، برعکس. آخرین نمایندگان نوع بشر زندگی می کنند و سعی می کنند خود را سازماندهی کنند، بدون موفقیت زیاد.

جوئل، مردی که چیزی برای از دست دادن ندارد، سپس یک ماموریت خطرناک را می پذیرد: الی، یک نوجوان جوان را به مکانی امن در انتهای دیگر ایالات متحده ببرد. البته سفر آنها آسان نخواهد بود.

امیدواریم توانسته باشیم در یانگ سنتر تمام ویژگی های بازی را با شما در میان بگذاریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *